Battlefield 7 z problemami. Reżyser gry opuścił produkcję i zakończył pracę dla EA

Radosław Krajewski
2024/02/25 16:15
0
0

Nowy Battlefield stracił reżysera, który pracował m.in. nad kampanią fabularną produkcji.

EA DICE już pracuje nad nową odsłoną Battlefielda. Produkcja ma zaoferować „najbardziej realistycznymi efektami zniszczenia”, również w kampanii fabularnej dla jednego gracza. Nad historią pracował Marcus Letho, który pełnił stanowisko reżysera gry od 2022 roku. Z nieznanych przyczyn odszedł z firmy, rozstając się ze studiem Ridgeline Games należącym do Electronic Arts.

Battlefield 7 z problemami. Reżyser gry opuścił produkcję i zakończył pracę dla EA

Battlefield 7 – gra straciła reżysera od kampanii fabularnej

O odejściu Letho z produkcji Battlefielda 7 poinformowali jako pierwsi DANNYonPC i GhostGamingG w serwisie X. Na profilu dewelopera w serwisie LinkedIn pojawiła się informacja o zakończeniu współpracy z EA w tym roku. Zniknęły również wszystkie wzmianki o pracy nad nowym Battlefieldem.

Co ciekawe, współzałożyciel i dyrektor artystyczny Ridgeline Games, Chris Matthews, również opuścił szeregi studia w styczniu bieżącego roku. Matthews przeszedł do 343 Industries, które obecnie pracuje nad nową częścią Halo. Niepokoi informacja, że studio nie ogłosiło żadnych zmian w strukturach swojej firmy, co według niektórych osób może sugerować, że Ridgeline Games zmierza do likwidacji.

GramTV przedstawia:

Szczegóły nowego Battlefielda nie są znane. Według EA gra ma wyjść najwcześniej wiosną 2025 roku.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!