Assassin's Creed Shadows w ogniu krytyki. Gracze mają problem z Yasuke

Radosław Krajewski
2024/05/16 10:00
4
0

Wielu graczy postanowiło skrytykować działania Ubisoftu w najnowszej odsłonie serii Assassin’s Creed.

Informacje o dwóch grywalnych postaciach w Assassin's Creed Shadows pojawiły się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Wtedy zdradzono, że jednym z bohaterów będzie Yasuke, legendarny wojownik pochodzący z Afryki. Wczorajszy zwiastun nowego Assassin's Creed potwierdził te doniesienia, ujawniając bezpośrednie powiązania między samurajem a shinobi Naoe. Obie postacie różnią się stylami walk, a za sprawą zmiennych pór roku, będą mogli korzystać z zupełnie innych możliwości eliminacji przeciwników na ogromnej mapie gry, która porównywalna jest do tej z AC Origins. Jednak niektórym graczom nie podoba się, że czarnoskóra postać pojawia się w grze rozgrywającej się w Japonii, zamiast rodowitego Japończyka.

Assassin's Creed Shadows w ogniu krytyki. Gracze mają problem z Yasuke

Assassin's Creed Shadows – Yasuke krytykowany przez graczy

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele negatywnych głosów, że Ubisoft wcale nie dba o ciekawą historię, ale chce przypodobać się różnym grupom aktywistów i mniejszościom. Jeden z postów w serwisie X zrobił ogromną popularność i w tej chwili ma ponad 3 mln wyświetleń. W filmie gracz tłumaczy, że zrezygnowanie z azjatyckiego bohatera płci męskiej jest błędem, a Yasuke został wybrany na grywalną postać wyłącznie ze względu na swój kolor skóry.

Akcja Assassin's Creed rozgrywająca się w Japonii i jest to głupie, że NIE korzysta z japońskiego głównego bohatera. Wiemy dokładnie, dlaczego wybrali Yasuke (PRZEKAZ) i jest to denerwujące. Byłoby to tak samo bezsensu, gdyby wybrali białego męskiego bohatera w grze umiejscowionej w Afryce.

Wczytywanie ramki mediów.

Wśród komentarzy o Yasuke z Assassin's Creed Shadows możemy przeczytać, że wcale nie był samurajem, swoją katanę dzierżył wyłącznie przez rok i nie jest to tak istotna postać dla japońskiej historii, aby stała się bohaterem właśnie tej gry. Niektórzy wprost obrażają Ubisoft za tę decyzję i obiecują, że nie zamierzają grać w najnowszą odsłonę Assassin’s Creed.

Czarny samuraj w głównej rolij? Ubisoft to śmieć

Wczytywanie ramki mediów.

Dlaczego miałbym chcieć grać czarnym facetem w feudalnej Japonii? Chcę grać japońskim ninja.

Wczytywanie ramki mediów.
  • Nigdy nie byłem samurajem
  • Nosił swój miecz przez rok
  • Ubisoft umieszcza go jako grywalnego bohatera
Wczytywanie ramki mediów.

Jako Azjata jestem bardzo urażony, dlaczego w japońskiej odsłonie serii nie zrobiliście głównego bohatera Japończykiem? Czy to dlatego, że Azja nie jest ważna? Jest to bezpośrednia obraza naszej rasy

Wczytywanie ramki mediów.

To jest super rasistowskie Ubisoft

Wczytywanie ramki mediów.

Ubisoft nigdy nie stworzył gry z męskim bohaterem z Azji Wschodniej. Czy nienawidzą mężczyzn z Azji Wschodniej?

Wczytywanie ramki mediów.

W Japonii czarni nigdy nie istnieli. Przestańcie narzucać nam ten nonsens dotyczący różnorodności oraz inkluzywności i zagrajmy jako japoński ninja lub europejski kupiec, a nie przedstawiciel rasy ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z historią Japonii.

Wczytywanie ramki mediów.

Sweet Baby Inc kontraatakuje...

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Ubisoft wyznaczył datę premiery Assassin's Creed Shadows na 15 listopada 2024 roku. Gra zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC.

Komentarze
4
Kresegoth
Gramowicz
16/05/2024 12:21

Oprócz argumentów podanych poniżej jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że wybór Yasuke to głupi pomysł. Asasyni mieli umieć wtopić się w otoczenie, więc zrobienie bohaterem kolesia, którego cały kraj wytyka palcem, niespecjalnie pasuje do tej idei :D

Bruce_666
Gramowicz
16/05/2024 11:44
wolff01 napisał:

Uczepili się tego Yasuke że jakaś masakra. Czarnoskóry koleś w historii Japonii, który odegrał marginalną rolę, a to już któryś raz że jest brany na warsztat (z wiadomych względów). To jest po prostu lamerskie Ubisoft. Inna sprawa że Ubisoft jest mistrzem kopiuj-wklej.

Tak po prawdzie robił za rolę maskotki.

Bruce_666
Gramowicz
16/05/2024 11:43

Miód na moje serce :) Poza tym, mniejszość w liczbie mnogiej to mniejszościom, a nie mniejszością.
Trwa Wczytywanie