Arnold Schwarzenegger: producenci mówili mi, że moje mięśnie są przeszkodą w karierze filmowej

Krzysztof Żołyński
2023/10/16 11:00
0
0

Arnold Schwarzenegger od samego początku swojej aktorskiej kariery był rozpoznawalny dzięki nienagannej sylwetce kulturysty. Okazuj się jednak, że u progu sławy spotkał go wielki sceptycyzm branży filmowej.

Były gubernator Kalifornii jest niekwestionowanym gwiazdorem kina akcji, ale niedawno ujawnił kilka zaskakujących szczegółów na temat przeszkód, jakie napotkał na swojej drodze do sławy. Kiedy w latach 70. po raz pierwszy wyraził chęć podboju świata filmu, napotkał wielki opór i sceptycyzm. Jak twierdzi, producenci filmowi powiedzieli mu, że jego mięśnie oraz akcent sprawiają, że nie ma szans, żeby zostać prawdziwą gwiazdą Hollywood.

Arnold Schwarzenegger: producenci mówili mi, że moje mięśnie są przeszkodą w karierze filmowej

Jednak podobnie jak w wielu innych momentach swojej kariery udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i nie pozwolił, żeby słowa niedowiarków go powstrzymały. Po wielkiej karierze sportowej, zrobił oszałamiająca karierę filmową, przeplataną wejściem w świat polityki i stanowisko gubernatora.

Kiedy w latach 70. powiedziałem, że chcę zająć się filmem, wszyscy producenci, reżyserzy, dyrektorzy studiów i agenci mówili mi: To się nigdy nie stanie. A jednym z trzech powodów było to, że moje ciało było za duże. Powiedzieli mi: Spójrz dzisiaj na gwiazdy… Dustin Hoffman, Al Pacino, De Niro, Woody Allen. To są symbole seksu. Ludzie nie chcą widzieć dużych mięśni. Jesteś o wiele za ciężki. Zapomnij o tym.

GramTV przedstawia:

Okazało się jednak, że muskularna sylwetka gwiazdora definiowała go i odegrała kluczową rolę w jego sukcesie. Rzucił wyzwanie normom, stając się ikoną kina dzięki rolom w takich filmach jak choćby: Conan Barbarzyńca, Predator, Terminator i wielu innych. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić w tych rolach aktorów kieszonkowych rozmiarów, o których mówili producenci.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!