Apple przestaje sprzedawać swoje urządzenia w Rosji i blokuje Apple Pay

Maria Wawrzyniak
2022/03/02 22:30
1
1

Przedstawiciele korporacji poinformowali o wstrzymaniu sprzedaży swoich produktów w Rosji. Nieco wcześniej została zablokowana usługa Apple Pay w tym kraju.

Jak podaje serwis Game Rant, Apple podjęło bardzo ważną decyzję o wstrzymaniu sprzedaży wszystkich swoich produktów – m.in. smartfonów, tabletów czy laptopów – w Rosji. Warto przy tym zaznaczyć, że posiadacze takowych urządzeń wciąż będą mogli na bieżąco aktualizować swoje sprzęty oraz swobodnie korzystać ze sklepu App Store. Gigant z Cupertino nie posiadał sklepów stacjonarnych w Rosji; swoje produkty oferował wyłącznie online lub za pośrednictwem innych firm czy sklepów.

Apple przestaje sprzedawać swoje urządzenia w Rosji i blokuje Apple Pay

GramTV przedstawia:

Od teraz obie możliwości kupna zniknęły. Nieco wcześniej firma zdecydowała się także na wyłącznie usługi Apple Pay na urządzeniach zarejestrowanych we wspomnianym kraju. Trzeba przyznać, że jest to rozsądny ruch, zwłaszcza ze strony tak wielkiej korporacji. Być może nie zmieni to zbyt wiele, ale chyba wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każda taka sytuacja wywołuje nieco zamieszania.

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
03/03/2022 05:36

Sankcje technologiczne i finansowe zostały wprowadzone, więc Ogryzek nie miał chyba wyboru. Intel, AMD i Nvidia też wstrzymują dostawy do Rosji. To samo robią producenci samochodów itd.