Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Respawn pracuje nad FPS-em dla jednego gracza w uniwersum Apex Legends

Maria Wawrzyniak
2022/07/11 21:30

W sieci pojawiły się nowe oferty pracy od studia Respawn Entertainment, które sugerują, że deweloperzy pracują nad grą singleplayer w uniwersum znanego battle royale.

Jak podaje między innymi serwis PCGamesN, studio Respawn Entertainment ma pracować nad nowym projektem w postaci gry singleplayer z gatunku pierwszoosobowych strzelanek, czyli FPS-ów. Z ostatnich ogłoszeń pracy (tutaj i tutaj) wynika, iż produkcja zostanie osadzona w uniwersum Apex Legends.

Respawn pracuje nad FPS-em dla jednego gracza w uniwersum Apex Legends

FPS dla jednego gracza w uniwersum battle royale

W jednej z tych ofert projekt został opisany właśnie jako pierwszoosobowa strzelanka. Przy tej wzmiance pojawiła się też informacja, że produkcją zajmuje się obecnie tak zwana grupa inkubacyjna, czyli zespół tworzący fundamenty pod pełną grę. Już wcześniejsze doniesienia z początku bieżącego roku mówiły o FPS-ie, ale wówczas społeczność miała nadzieję na to, że otrzymamy nową odsłonę serii Titanfall.

Z tamtego okresu wiemy, iż studio ma skupić się m.in. na dużych możliwościach w systemie poruszania się, aczkolwiek nie ma pewności, że chodzi o ten sam projekt. Trzeba bowiem pamiętać, że Respawn Entertainment równolegle pracuje nad FPS-em osadzonym w uniwersum Gwiezdnych wojen.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Crad999
Gramowicz
12/07/2022 10:57

W sensie uniwersum Titanfall?

Ech, to że Respawn reklamuje to jako uniwersum Apexa, a nie TF nie wróży niczego dobrego dla TF3 :(