Twórcy Six Days in Fallujah ulegają krytyce. Gra poruszy polityczne tematy

Mikołaj Ciesielski
2021/03/09 09:55
0
0

Wydawca zapowiada, że produkcja pozwoli wypowiedzieć się każdej ze stron.

Twórcy Six Days in Fallujah ulegają krytyce. Gra poruszy polityczne tematy

Ponowna zapowiedź Six Days in Fallujah miała miejsce jeszcze w lutym. Kilka dni po ponownym ogłoszeniu produkcji gorącą dyskusję wywołała wypowiedź Petera Tamte, szefa firmy Victura, która jest wydawcą gry. Tamte zapowiedział, że deweloperzy „nie zamierzają wygłaszać politycznych komentarzy, a sam tytuł nie poruszy kontrowersyjnych tematów. Decyzja ta spotkała się z wieloma krytycznymi komentarzami m.in. ze strony Neila Druckmanna oraz Cory’ego Barloga.

Wygląda na to, że deweloperzy wzięli do siebie wspomnianą krytykę i postanowili jeszcze raz przemyśleć pewne kwestie. Wczoraj na oficjalnym profilu firmy Victura na Twitterze pojawiło się oświadczenie, w którym wydawca zapowiedział, że Six Days in Fallujah pozwoli wypowiedzieć się każdej ze stron, a wydarzeń przedstawionych w grze nie da się odłączyć od dyskusji politycznych.

Historie w Six Days in Fallujah będą opowiadane przez rozgrywkę oraz materiały dokumentalne z udziałem żołnierzy i cywili. Każdy ma inne doświadczenia i zdanie na temat wojny w Iraku. Do tej pory swoimi najtrudniejszymi momentami podzieliło się 26 Irakijczyków, a także dziesiątki żołnierzy i chcemy przekazać te wspomnienia.

Materiały dokumentalne poruszają wiele trudnych tematów politycznych. Rozmawialiśmy decyzjach, które doprowadziły do Bitwy o Faludżę, a także o ich skutkach. Podczas rozgrywki nie pozwolimy graczom na użycie białego fosforu, ale jego działanie jest dokładnie opisane w materiałach filmowych.

Użytkownicy będą brać udział w wydarzeniach, których kontekst zostanie nakreślony wcześniej przez materiał dokumentalny. Wszystkie misje zmuszą graczy do interaktywnego rozwiązania prawdziwych militarnych oraz cywilnych zdarzeń z bitwy, oferując przy tym spojrzenie na wojnę, jakiego nie sposób doświadczyć w innych mediach
” – czytamy w oświadczeniu.

Deweloperzy podkreślają, że historie, które traktują o poświęceniu, powinny zostać opowiedziane przez wszystkich, którzy brali w niej udział. Zarówno przez żołnierzy, jak i zwykłych cywili.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią Six Days in Fallujah ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku na komputerach oraz konsolach. Niestety ani deweloperzy, ani wydawca, nie ujawnili jeszcze konkretnej daty premiery.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!