Six Days in Fallujah wskrzeszone po 11 latach. Premiera jeszcze w tym roku

Mikołaj Ciesielski
2021/02/12 09:30
1
0

Otrzymaliśmy też nowy zwiastun i porcję zrzutów ekranu z kontrowersyjnej gry o wojnie w Iraku.

Six Days in Fallujah wskrzeszone po 11 latach. Premiera jeszcze w tym roku

Niemałą niespodziankę sprawiła wczoraj firma Victura oraz studio Highwire Games ponowną zapowiedzią gry Six Days in Fallujah, która została wskrzeszona po 11 latach. Wiele wskazuje na to, że tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku. Otrzymaliśmy nawet nowy zwiastun, a także porcję świeżych zrzutów ekranu. Wszystkie materiały znajdziecie na dole tej wiadomości.

Six Days in Fallujah to ambitna strzelanka, która przedstawia jeden z burzliwych momentów wojny w Iraku, a mianowicie bitwę o Faludżę. Gra powstaje przy współpracy z żołnierzami, którzy walczyli wówczas na froncie, a także z cywilami, którzy byli świadkami owych wydarzeń. Wspomniany tytuł ma być najbardziej autentycznym militarnym shooterem.

To pokolenie pokazało w Iraku poświęcenie i odwagę równie niezwykłą, jak poprzednie pokolenia. Teraz oferują nam nowy sposób zrozumienia jednego z najważniejszych wydarzeń naszego wieku. Czas rzucić wyzwanie przestarzałym stereotypom na temat tego, czym mogą być gry wideo” – powiedział Peter Tamte, dyrektor generalny firmy Victura i były szef Atomic Games, czyli zespołu, który 11 lat temu pracował nad grą.

Pierwotnie Six Days in Fallujah zapowiedziano w 2009 roku, jednak niedługo po ogłoszeniu tytułu z planów wydania gry wycofała się firma Konami, a sami deweloperzy musieli tłumaczyć się z podejmowania tak kontrowersyjnego tematu. Jeśli chcecie dokładnie poznać tę historię, to zapraszamy Was do lektury artykułu – Gry nienarodzone: Six Days in Fallujah.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
fenr1r
Gramowicz
12/02/2021 11:54

A będzie można zagrać jako żołnierz armii Iraku i postrzelać do amerykańskich najeźdźców?