Spekulanci zabierają się już nawet za zestawy Happy Meal w McDonald's

Maria Wawrzyniak
2021/02/11 17:00
2
1

Okazuje się, że konsole nowej generacji oraz karty graficzne nie są jedynymi sposobami na naprawdę dobry zarobek.

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom (podajemy między innymi za serwisem GameSpot) znani już wszystkim bardzo dobrze spekulanci postanowili nie ograniczać się do masowego wykupywania konsol nowej generacji PlayStation 5, Xboksów Series X oraz Series S, a także nowych kart graficznych. Teraz masowo wykupują również zestawy dziecięce Happy Meal w McDonald’s. Wszystko za sprawą 25. rocznicy powstania legendarnych Pokemonów – jest to nowa akcja promocyjna wspomnianej sieci sklepów gastronomicznych, gdzie w pudełkach, oprócz oczywiście jedzenia, dołączane są karty kolekcjonerskiej gry karcianej na licencji znanej marki.

Wczytywanie ramki mediów.

Główną atrakcją są jednak rzadkie egzemplarze z efektem holograficznym, które wielu zapewne kojarzy jako kary Holo – to właśnie one przyciągnęły uwagę spekulantów. Ba, pomijając już sam fakt, że zwykli klienci po prostu nie mogą takowego zestawu Happy Meal nigdzie dostać, w sieci krążą już nawet zdjęcia pakietów kart w pudełku dostawczym, co oznacza, iż niektóre karty nie trafiają nawet do samych restauracji. Każdy z takowych pakietów jest najczęściej odsprzedawany za co najmniej 10 dolarów, a więc trzykrotnie większą cenę niż rynkowa. Cena pełnego zestawu zawierającego około 150 paczek przekracza w niektórych przypadkach nawet 1000 dolarów.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Nie wspomnę już nawet o zmarnowanym jedzeniu – spekulantów raczej nie interesuje reszta zawartości zestawu Happy Meal. Wydawać by się mogło, że jedynym plusem całej tej sytuacji są osoby, które decydują się później to jedzenie rozdać bezdomnym, ale… cała ta sytuacja brzmi dość absurdalnie.

Spekulanci zabierają się już nawet za zestawy Happy Meal w McDonald's

Komentarze
2
Ray
Gramowicz
12/02/2021 08:31
Kapitalizm się nam psuje lekko.
Gregario
Gramowicz
12/02/2021 03:28

Aż sprawdziłem, który mamy rok :D