Dorośli w wieku od 35 lat w górę grają w gry częściej niż kiedykolwiek

Maria Wawrzyniak
2020/12/02 16:00
3
0

W sieci pojawiły się wyniki badań dotyczących społeczności branży gier – okazuje się, że w dobie globalnej pandemii dorośli sięgają po gry częściej niż kiedykolwiek.

W drugiej połowie kwietnia donosiliśmy, że Ubisoft ma w planach stworzenie filmu o drużynie e-sportowej specjalizującej się w Counter-Strike: Global Offensive, której każdy członek ma powyżej 65 lat. Starsi gracze nie są niczym nowym ani zaskakującym – choć myślę, że są czymś w rodzaju miłego faktu, który poprawia humor. Ba, teraz, jak donosi serwis Game Rant, grupa NPD opublikowała wyniki ciekawych badań dotyczących społeczności graczy. Coraz więcej użytkowników sięgających po gry to osoby w grupie wiekowej od 35 lat w górę – w zasadzie, właśnie takie osoby grają teraz więcej i częściej niż kiedykolwiek.

Wczytywanie ramki mediów.

Z wykresów udostępnionych w powyższym wpisie na Twitterze (autorem wpisu jest Mat Piscatella, jeden z członków wspomnianej organizacji) możemy zobaczyć, że ludzie spędzają około piętnaście godzin tygodniowo na graniu w gry – jest to wynik o około dwie godziny wyższy niż w ubiegłym roku. Osoby w wieku od 35 do 44 lat spędzają tygodniowo aż 16 godzin na graniu. Co ciekawe, gracze powyżej 65 roku życia grają tygodniowo więcej (12 godzin!) niż gracze w grupie wiekowej od 55 do 64 lat (10 godzin).

GramTV przedstawia:

Równie interesującym wykresem jest ten na dole, gdzie widzimy, że całkowita ilość czasu przeznaczanego na tę konkretną formę rozrywki wzrosła o 26%. W przypadku graczy od 35 do 44 lat wynosi 37%, a w przypadku graczy od 45 do 54 lat wynosi aż 59%. Zresztą, kolejne grupy wiekowe również prezentują się nieźle. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że na tak wysokie wyniki wpłynęła obecna sytuacja na świecie, czyli pandemia koronawirusa, która zmusza nas do pozostania w domach.Dorośli w wieku od 35 lat w górę grają w gry częściej niż kiedykolwiek

Komentarze
3
Headbangerr
Gramowicz
02/12/2020 23:44

Pandemia jak pandemia. Gry weszły do mainstreamu w latach 70-80-tych, więc nic dziwnego, że 20 lat temu graczy w średnim i podeszłym wieku było mniej. 

MisioKGB
Gramowicz
02/12/2020 21:35

Wow no to dość często jak codziennie mógłbym powiedzieć, nawet zdumiony wręcz jestem. W tym wieku dwójka małych szkrabów może to skutecznie utrudniać i człowiek nie ma siły : P. ALE, nie każdy ma jeszcze w tym wieku dzieci. Ja sam gram, tak około 2-3h co 2 dni choć nie przeczę, że teraz częściej :)

Sewycz
Gramowicz
02/12/2020 17:52

wow, ponad 2h dzienie, jestem z tylu!