Plotka: remake Metal Gear Solid tworzony przez Bluepoint Games od kilku lat

Maria Wawrzyniak
2020/11/29 14:00

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, studio Bluepoint Games (twórcy nowego Demon’s Souls) już od kilku lat pracuje nad remakiem pierwszego Metal Gear Solid.

Jak podaje serwis Game Rant, użytkownik o pseudonimie Moore’s Law Is Dead, który w przeszłości przewidział (z około rocznym wyprzedzeniem) zapowiedź nowego God of War: Ragnarok, wrzucił kilka dni temu na swój kanał na YouTubie trwający ponad dwie godziny odcinek podcastu. W trakcie odcinka wspomniał o tym, że prace nad remakiem pierwszego Metal Gear Solid mają już trwać od trzech latach, a stworzeniem gry zajmuje się studio Bluepoint Games. Zespół słynie z różnych remasterów oraz remake’ów, jak chociażby świeżo wydane Demon’s Souls na PlayStation 5 czy nieco starsze Shadow of the Colossus na PlayStation 4.

Oczywiście, nie zapominajmy – informacje od branżowego insiderawyłącznie informacjami od branżowego insidera. Z tego względu zalecamy podchodzić do tej nowinki z odpowiednią dozą ostrożności. Z drugiej strony jest kilka rzeczy, które poniekąd mogą potwierdzać istnienie odnowionego Metal Gear Solid. Dziennikarze wspomnianego portalu Game Rant przytaczają tutaj przykład związany z Demon’s Souls, gdzie odnaleziono dźwięk przypominający odgłos Metal Gear Rexa.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Po drugie, mamy również wpis studia Bluepoint Games z października ubiegłego roku (powyżej), kiedy to deweloperzy życzyli nam metalowego Halloween. Na ten moment nie mamy jednak żadnego oficjalnego potwierdzenia, dlatego jedynym wyjściem jest to, co wszyscy już doskonale znamy – uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Plotka: remake Metal Gear Solid tworzony przez Bluepoint Games od kilku lat

Komentarze
2
Elton1
Gramowicz
29/11/2020 21:19
Karfein napisał:

A to nie jest tak, że każdy, kto przeszedł nowe God of War, przewidział, że w końcu wyjdzie God of War: Ragnarok? Toż to żaden wyczyn, to oczywistość.

Scena po napisach bardzo sugerowała kolejną, część. Plus racja jak ktoś czytał Lore to dość jasne było co będzie dalej. No i na koniec co to za God of War bez możliwości wymordowania całego panteonu.

Karfein
Gramowicz
29/11/2020 15:23

A to nie jest tak, że każdy, kto przeszedł nowe God of War, przewidział, że w końcu wyjdzie God of War: Ragnarok? Toż to żaden wyczyn, to oczywistość.