Crusader Kings 3 rozeszło się w ponad milionie egzemplarzy

LM
2020/11/17 11:35

Paradox zaliczył kolejny udany kwartał przy okazji premiery Crusader Kings 3 na PC. Teraz firma szykuje się do wypuszczenia na rynek Empire of Sin na PC i konsolach.

Wygląda na to, że wydane na początku września Crusader Kings 3 dopiero rozkręca się na rynku. W najnowszym raporcie kwartalnym Paradox Interactive ujawniono, że produkcja nie tylko została świetnie przyjęta przez recenzentów i graczy, ale też sprzedała się w przeszło milionie egzemplarzy. Swojego zadowolenia nie kryła prezes firmy, Ebba Ljungerud, ale nie wskazała, jak dużym zainteresowaniem gra cieszyła się w ramach usługi Xbox Game Pass.

Crusader Kings 3 rozeszło się w ponad milionie egzemplarzy

GramTV przedstawia:

Wiemy za to, że trzecia część zaplanowanego na 18 miesięcy zwrotu kosztów produkcji została zrealizowana po pierwszym miesiącu od premiery. Pozostaje czekać na pierwsze rozszerzenia i pakiety DLC, które są nieodłącznym elementem strategii Paradoksu.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Paradox Interactive odnotowało kolejny rekordowy kwartał, a zyski w minionych miesiącach skoczyły o 75% w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. Największy udział w przychodach miały takie tytuły jak Cities Skylines, Hearts of Iron 4, Europa Universalis 4, Stellaris i oczywiście Crusader Kings 3.

Teraz Paradox szykuje się na premierę zaplanowanej na 1 grudnia produkcji studia Romero Games – Empire of Sin. Ta zadebiutuje równocześnie na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!