Sony pobiera dodatkowe opłaty za darmowe ulepszenia gier z wersji PS4 do PS5?

Mikołaj Ciesielski
2020/11/16 18:30
6
0

Użytkownicy z Japonii informują pozostałych graczy o nietypowej sytuacji.

Jak donosi jeden z użytkowników forum NeoGAF Sony Japan wymaga od swoich klientów uiszczenia dodatkowej opłaty za darmowe ulepszenia gier z PlayStation 4 na PlayStation 5. Wspomniany forumowicz opisał sytuację swojego kolegi, który chciał zaktualizować posiadane przez siebie No Man’s Sky do wersji na PlayStation 5. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za aktualizacje należy zapłacić 100 jenów.

Sony pobiera dodatkowe opłaty za darmowe ulepszenia gier z wersji PS4 do PS5?

GramTV przedstawia:

Kwota nie należy do najwyższych, ponieważ w przeliczeniu na złotówki to około 3,62 zł. Mimo wszystko pobieranie dodatkowych opłat za aktualizacje, które wedle zapowiedzi miały być darmowe, jest nie fair w stosunku do konsumenta. Użytkownik poinformował, że podobnej sytuacji można doświadczyć w przypadku Borderlands 3.

Problem ten dotyczy jedynie cyfrowych wersji. Posiadacze fizycznych wydań nie uświadczą podobnych utrudnień. Warto również zaznaczyć, że konieczność uiszczania dodatkowej opłaty za darmowe aktualizacje gier z wersji PlayStation 4 do PlayStation 5 występuje jedynie w japońskim sklepie PlayStation.

Przypomnijmy, że PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce w najbliższy czwartek, czyli 19 listopada. Firma Sony poinformowała na początku miesiąca, że w dniu premiery zakup konsoli będzie możliwy jedynie przez Internet.

Komentarze
6
Argael
Gramowicz
18/11/2020 05:32
wolff01 napisał:

Hmm, a może Japonia ma jakieś przepisy podatkowe, że nie mogą dać usługi "za darmo" tylko musi być symboliczna opłata?

Nie, po prostu Sony ma inną politykę cenową w Japonii. Taki Metal Gear Solid HD Remaster, który na zachodzie wyszedł w jednym pudełku, tutaj został rozbity na dwa (2+3 oraz Peace Walker osobno). W efekcie za całość trzeba było zapłacić 2 razy tyle, co za amerykańskie wydanie. Podobnie było n.p. z ICO+Shadow.

Gry w Plusie, które mają kategorię wiekową Z (od 18 lat), są płatne 100 jenów. Oficjalny powód to weryfikacja wieku, ale przecież karta kredytowa to nie jedyny sposób na doładowanie konta PSN.

No Man's Sky ma kategorię B (12 lat), więc nie wiem, co jest powodem tej opłaty, poza chciwością tutejszego oddziału Sony.

MisioKGB
Gramowicz
17/11/2020 12:46

​Konieczność uiszczania dodatkowej opłaty za darmowe aktualizacje gier z wersji PlayStation 4 do PlayStation 5 występuje jedynie w japońskim sklepie PlayStation.

xD

gawrix
Gramowicz
17/11/2020 11:05
NeoMP napisał:

A ja się rozmyśliłem i swojej nie odbiorę. Mam jeszcze sporo tytułów do przejścia na PS 1-4, konsolach Nintendo i PC więc nie potrzebuję teraz :) Zresztą mam inne wydatki ważniejsze :P Chętnie odstąpił bym swoją, ale odbiór tylko w Warszawie w sklepie w cenie sklepowej.

elmartin napisał:

"Przypomnijmy, że PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce w najbliższy czwartek, czyli 19 listopada."

Zadebiutuje to chyba przesada. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ;)

To będzie data odbioru preorderów nielicznych szczęśliwców.

Kiedy będzie dostępna? Może w grudniu, ale najpewniej w 2021.

​Jeśli się rozmyśliłes i chcesz odstąpić preorder to ja z chęcią go przygarnę. Odezwij się proszę na mail michal.gawron98@gmail.com :)
Trwa Wczytywanie