Matrix 4 zmieni przemysł filmowy? Aktorka nie ma żadnych wątpliwości

Radosław Krajewski
2020/10/14 14:55
0
0

Jessica Henwick udzieliła wywiadu, w którym komplementuje Lanę Wachowski, reżyserkę czwartej części Matrixa.

Pierwsza część Matrixa z 1999 roku wprowadziła wiele technologicznych innowacji, które przez wiele lat były powielane i wykorzystywane w innych produkcjach. Dzieło Wachowskich zrewolucjonizowało widowiskowe blockbustery z efektami specjalnymi. Dlatego przed twórcami Matrixa 4 stoi ogromne wyzwanie, nie tylko stworzenia godnej kontynuacji trylogii, ale również filmu, o którym będzie się pamiętało również po dwóch dekadach. Jedna z aktorek wypowiedziała się o tej kwestii i nie ma wątpliwości, że nowa część serii ponownie zmieni przemysł filmowy.

Matrix 4 zmieni przemysł filmowy? Aktorka nie ma żadnych wątpliwości

Jessica Henwick jest jedną z nowych aktorek, która dołączyła do Matrixa 4. Nie znamy szczegółów jej roli, ale najwidoczniej jej postać jest istotna dla fabuły, dlatego zdążyła poznać artystyczną wizję Lany Wachowski. Aktorka w superlatywach wypowiedziała się o filmie i pracy reżyserki.

„Lana robi naprawdę interesujące rzeczy na poziomie technicznym, w taki sam sposób, w którym stworzyła styl poprzedni filmów. Dzięki temu filmowi znowu zmieni branżę. Kamery poustawiane są w taki sposób, jaki nigdy wcześniej nie widziałam, żeby ktoś ich tak używał” – stwierdziła Henwick.

GramTV przedstawia:

Aktorka ma za sobą udział w takich produkcjach jak Gra o Tron, Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, Głębia strachu i Iron Fist. Zna więc plany dużych, hollywoodzkich filmów, więc można wierzyć jej słowom, że Matrix 4 będzie filmem wyjątkowym, przynajmniej pod względem technicznym.

Na premierę Matrixa 4 poczekamy krócej, niż wcześniej planowało to Warner Bros. Jakiś czas temu studio poinformowało o nowych datach premier swoich filmów i produkcja Lany Wachowski została przyśpieszona o kilka miesięcy.

W rolach znanych z trylogii ponownie zobaczymy Keanu Reevesa, Carrie-Anne Moss, Jadę Pinkett Smith oraz Daniela Bernhardta, który powtórzy swoją rolę znaną z poprzednich filmów. Pojawią się również nowe twarze jak Priyanka Chopra, Toby Onwumere, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris i Jessica Henwick.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!