PUBG Mobile wśród 118 aplikacji, które zostały dziś zbanowane w Indiach

Wincenty Wawrzyniak
2020/09/02 20:50
0
0

Indie od kilku miesięcy intensywnie powiększają listę zablokowanych przez rząd aplikacji – teraz dołączyło do nich między innymi PUBG Mobile.

Jak donosi serwis The Verge, dziś – czyli w ciągu jednej doby! – rząd Indii zbanował aż 119 aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne. Wśród nich znalazły się dwie, które powinny w szczególności zainteresować graczy: PUBG Mobile oraz PUBG Mobile Nordic Map: Livik. Oficjalny powód? Skargi z różnych źródeł o nieautoryzowanym zbieraniu i wysyłaniu danych użytkowników na serwery znajdujące się poza granicami kraju. W komunikacie prasowym znalazła się wzmianka o suwerenności oraz integralności Indii, a także o obronie i bezpieczeństwie państwa. Według wielu użytkowników ten ostatni powód sugeruje, że nie chodzi jedynie o obywateli.

PUBG Mobile wśród 118 aplikacji, które zostały dziś zbanowane w Indiach

Najprawdopodobniej chodzi bowiem o powiązanie zablokowanych aplikacji z Chinami – jeśli nie wiecie, to warto zaznaczyć, że PUBG Mobile wydała firma Tencent. Sporo pozostałych aplikacji pochodzi bezpośrednio od chińskich deweloperów lub zespołów bezpośrednio związanymi ze wspomnianym krajem. Stąd, jak czytamy w wiadomości The Verge, wśród zbanowanych pozycji znalazło się także Alipay czy Baidu. Nie jest to jednak pierwsza fala banów.

GramTV przedstawia:

W lipcu listę wzbogaciło 47 aplikacji, a w czerwcu zablokowano ich aż 59. Łącznie indyjski rząd zablokował 221 programów – zablokowanie jest tutaj równoznaczne ze zniknięciem pozycji z krajowej oferty mobilnych platform. Ba, na koniec nie można zapomnieć o danych serwisu TechCrunch, gdzie czytamy, że wcześniej PUBG Mobile przyciągało miesięcznie ponad 40 milionów użytkowników. Zablokowanie gry zapewne wpłynie więc na zarobki twórców.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!