Destiny 2: Poza Światłem - nowy dodatek i zawartość Sezonu Nadejścia.

Michał "Muradin" Grabowski
2020/06/09 20:02

Kolejny rok w Destiny 2 zmierza ku końcowi. Był wielki wybuch, a teraz czas na nadejście tego, o czym mówiło się od lat…

Bungie znane jest z tego, że z pewnym wyprzedzeniem informuje o swoich planach na przyszłość marki Destiny. Tym razem zapowiedzieli nie tylko kolejny, ostatni sezon w roku trzecim, czyli Sezon Nadejścia, ale również i zupełnie nowy dodatek – Beyond Light – Poza Światłem.

Destiny 2: Poza Światłem - nowy dodatek i zawartość Sezonu Nadejścia.

Zaczynając od początku, to już teraz Strażnicy mogą sprawdzić nowości w ramach Sezonu Nadejścia, gdy pierwsze Piramidy docierają do naszego systemu, a na Io Eris Morn szuka kolejnych odpowiedzi na pytanie: z czym tak naprawdę będziemy się mierzyć w najbliższym czasie?

W ramach Sezonu Nadejścia udostępniona została m.in. nowa aktywność sezonowa, czyli Kontakt, a także loch o nazwie Przepowiednia, który swoją stylistyką potrafi porządnie zakręcić w głowie. Pokonanie go również szansa na zgarnięcie specjalnego zestawu koncernu Daito:

Oczywiście do tego cała masa przeróżnych pancerzy i dodatków, które można będzie zdobyć w ramach sezonu mającego przygotować nas na nadejście czwartego roku. Wszystkie aktywności są dostępne dla graczy posiadających darmową wersję Destiny 2.

Posiadacze przepustki sezonowej otrzymają również dostęp do dodatkowych nagród w ramach sezonu, jak również:

• Nowej cotygodniowej misji.
• Nowego zadania z egzotyczną bronią.
• Natychmiast odblokowanego egzotycznego granatnika.
• Natychmiast odblokowanych zestawów pancerza dla każdej z klas.
• Dodatkowych PD i więcej.

GramTV przedstawia:

Natomiast już 22. września swoją premierę będzie miał kolejny dodatek do Destiny 2 o nazwie Beyond Light – Poza Światłem. Jego zwiastun znajdziecie poniżej:

Nowy dodatek zabierze strażników w zupełnie nową lokację – zamarznięty księżyc Jowisza o nazwie Europa, gdzie wraz z dobrze znanymi bohaterami będą poszukiwać dalszych poszlak, które pomogą w starciu z nieznanym niebezpieczeństwem ze strony Piramid. Dodatkowo Poza Światłem wprowadzi również zupełnie nową subklasę – stazy, która odda w ręce Strażników zupełnie nowe umiejętności powiązane w pewnym stopniu z samą Ciemnością i będzie przydatne w starciu z grasującymi na planecie siłami Upadłej Kell Ciemności Eramis.

Dodatkowo w ręce graczy zostanie również oddany zupełnie nowy najazd na Europie oraz pozostałe aktywności przewidziane na czwarty rok wsparcia Destiny 2. Dodatkowo, Bungie zapowiedziało również rotację aktywności względem kolejnych sezonów, która będzie obejmowała również to, co znajdowało się w pierwszej części serii. Innymi słowy – szykuje się dość intrygująco.

Destiny 2: Poza Światłem będzie dostępne w kilku edycjach – standardowej, standardowej z sezonem, cyfrowej edycji specjalnej, edycji kolekcjonerskiej oraz The Stranger Edition:

Edycja standardowa Destiny 2: Poza Światłem zawiera:

 • Dodatek Destiny 2: Poza Światłem z nową lokacją Europa oraz najazdem.
Edycja standardowa Destiny 2: Poza Światłem z sezonem zawiera:
 • Dodatek Destiny 2: Poza Światłem z nową lokacją Europa oraz najazdem.
 • Zawartość sezonową sezonową na sezon 12.
 • Egzotyczny karabin pulsacyjny „Nie ma czasu na wyjaśnienia” z katalizatorem

Cyfrowa edycja specjalna Destiny 2: Poza Światłem zawiera:

 • Dodatek Destiny 2: Poza Światłem + zawartość sezonowa całego roku (łącznie 4 sezony)
 • Zawartość w przedsprzedaży: Egzotyczna oszroniona obudowa Ducha i legendarny emblemat
 • Egzotyczna emotka „Zamrożony berek”
 • Egzotyczny karabin pulsacyjny „Nie ma czasu na wyjaśnienia” z katalizatorem i zdobieniem
 • Egzotyczny Wróbel „Inne niebo”
Z kolei edycja kolekcjonerska Destiny 2: Poza Światłem zawiera:

 • Cyfrowa edycja specjalna Poza Światłem ( kod cyfrowy)
 • Odlewana pod ciśnieniem replika fragmentu Ciemności ze światełkami
 • Torba odkrywcy Europy
 • Manierka eksploracji Europy
 • Tajemniczy dziennik
 • Oraz inne przedmioty z Europy
Co również ważne Destiny 2 przygotowuje się również na nadejście nowej generacji! Oznacza to, że gra będzie dostępna zarówno na PlayStation 5, jak i Xbox Series X, co więcej – rzeczy zakupione na poprzedniej platformie będzie można przenieść na nową, a całość prezentowana będzie w 60 FPS oraz rozdzielczości 4K.

I jeśli mogę, tak z dwa słowa komentarza od siebie:

Dużo tego, zapewne kolejne informacje będą podawane przez Bungie w drodze do dodatku, ale o ile każdy kolejny dodatek wywołuje u mnie podobny poziom ekscytacji (bo wiadomo – nowe lokacje, nowe umiejętności i ogólnie kolejny rozdział historii, który jest ze mną od wielu lat), tak coraz bardziej obawiam się tego, że w pewnym momencie Bungie przekombinuje. Zwłaszcza, że w planach jest żonglowanie zawartością również z Destiny 1 (tak, wracamy na Kosmodrom!), a także zapowiedziano już dodatki na kolejne dwa lata. W 2021 roku planowany jest dodatek The Witch Queen, czyli prawdopodobnie rozprawimy się z Savathûn – siostrą Oryxa, a w 2022 roku otrzymamy dodatek pod roboczym tytułem Lightfall… i dopiero wtedy prawdopodobnie Bungie zaserwuje nam otwarty konflikt z Piramidami.

Niby super, bo wiemy mniej więcej co nas czeka w perspektywie kolejnych kilku lat, ale ja jednak mam swoich obaw cały worek i o tym z pewnością jeszcze wspomnę… i to całkiem niedługo na łamach gram.pl.

Dajcie znać koniecznie jak Wy oceniacie nowości do Destiny 2 – wracacie na orbitę w najbliższym czasie, Strażnicy?

Komentarze
2
Muradin_07
The King of Iron Fist
10/06/2020 13:27
piomink napisał:

Przeszedłem podstawkę aż doszedłem do level capa i nawet w raidach czy jak to się tam nazywało nie dostawałem lepszego sprzętu bo musiałem dokupić dodatek. Także mam gdzieś takie granie, gdzie gra ma sens tylko dopóki płacisz bo jak przestaniesz to po paru dniach dochodzisz do level cap i znowu nie awansujesz dalej i nie masz dosłownie co robić.

Akurat nie wiem jak wygląda to ze strony totalnego F2P (to pomysł na tekst... może kiedyś się temu przyjrzę bliżej), ale do tej pory level cap był zawsze, teraz masz również cap sezonowy, który po prostu wraz z każdym nowym sezonem idzie w górę. Aktualnie jest to chyba 1050.

Tak czy inaczej gra zawsze opierała się na robieniu konkretnych aktywności, które pomagają przebić ten soft cap i dojść do hard cap.

piomink
Gramowicz
10/06/2020 10:31

Przeszedłem podstawkę aż doszedłem do level capa i nawet w raidach czy jak to się tam nazywało nie dostawałem lepszego sprzętu bo musiałem dokupić dodatek. Także mam gdzieś takie granie, gdzie gra ma sens tylko dopóki płacisz bo jak przestaniesz to po paru dniach dochodzisz do level cap i znowu nie awansujesz dalej i nie masz dosłownie co robić.