Remake Resident Evil 4 z błogosławieństwem Mikamiego - o ile będzie dobry

Mikołaj Ciesielski
2020/06/04 11:55
0
0

Shinji Mikami, uznawany za ojca serii Resident Evil, poinformował, że nie widzi problemu w odświeżeniu kolejnej odsłony cyklu przez firmę Capcom.

Capcom w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nie zawodzi swoich fanów. W zeszłym roku na rynku pojawił się nie tylko świetny remake Resident Evil 2, ale również Devil May Cry 5, które przypadło do gustu zarówno graczom, jak i recenzentom, o czym świadczą m.in. oceny w serwisie Metacritic. Tegoroczny Resident Evil 3 nie odniósł tak spektakularnego sukcesu, jednak w żaden sposób nie zraziło to deweloperów, a w sieci coraz głośniej mówi się, że na rynek trafi wkrótce Resident Evil 4 Remake. IGN postanowił zapytać Shinjiego Mikamiego, twórcę oryginalnej wersji, co sądzi o ewentualnym odświeżeniu tytułu, nad którym pracował przed laty.

Remake Resident Evil 4 z błogosławieństwem Mikamiego - o ile będzie dobry

GramTV przedstawia:

W rozmowie z serwisem Mikami stwierdził, że nie widzi w tym żadnego problemu, o ile jakość produkcji będzie godna oryginału. Dodał, że popiera wydawanie odświeżonych wersji gier z serii Resident Evil. Deweloper nie miał zbyt wiele do powiedzenia na temat ostatnich remasterów. Zdradził, że widział materiały z Resident Evil 2 Remake, które jego zdaniem prezentowały dobry poziom. Stwierdził również, że Capcom nie zrezygnuje z odświeżania kolejnych części Resident Evil, ponieważ te dobrze się sprzedają.

Warto podkreślić, że japońska firma wciąż nie ujawniła oficjalnych informacji, dotyczących odświeżonej wersji Resident Evil 4. Przy pracach nad grą na pewno nie będzie uczestniczył Shinji Mikami, który wraz ze studiem Tango Gameworks skupia się obecnie na GhostWire: Tokyo.

Wiele mówi się też o kolejnej części cyklu, czyli o Resident Evil 8. Według plotek tytuł będzie najmroczniejszą i najbardziej przerażającą odsłoną serii, a do zapowiedzi gry ma dojść w tym miesiącu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!