Oglądalność na Twitch znacznie wzrosła! Czy to działanie COVID19?

Paweł Rudy
2020/03/13 11:10
2
0

COVID19 jest dziś na ustach wszystkich. Pandemia zatrzymała wiele osób w domach, w tym oczywiście graczy. Sprawdź jak to wpłynęło na Twitch i ogólnie pojęty gaming.

Zamknięcie szkół i skierowanie pracowników do pracy w domu z powodu pandemii COVID19 wielu przyjęło jako drobną osłodę tego napiętego okresu. Wiadomo już, że zagrożenie jest realne, szczególnie w obliczu braków w kluczowym sprzęcie medycznym, takim jak respiratory. W związku z tym pozostanie w domu jest teraz służbą dla ludzkości i każda godzina spędzona z dala od tłumów jest na wagę złota. Nie muszę chyba mówić, że wielu z nas czekało na moment, w którym będzie można wręcz pochwalić się wyczynowym siedzeniem przed PC przez dwa tygodnie, a nie zgarniać za to zgorszone spojrzenia ludzi “aktywnych”.

Pozostaje więc pytanie, co ludzie robią ze swoim przymusowo wolnym czasem? Ciekawą informację można odczytać z wykresu na twitchtracker.com, który pokazuje przyzwoity wzrost oglądających na platformie, który rozpoczął się właśnie w okolicy pierwszych doniesień o COVID19. Myślę, że jego początkowa faza nie była jeszcze podyktowana w tak dużej mierze samemu wirusowi, jednak warto obserwować tą wzrostową tendencję.Oglądalność na Twitch znacznie wzrosła! Czy to działanie COVID19?

Porównując dane sprzed roku do tych dzisiejszych też można zauważyć znaczący wzrost oglądających. 300 000 to spory kawałek tortu.

W tabelach popularności gier na Twitch podskoczył znacznie CoD: MW wraz z uruchomieniem darmowego dla wszystkich trybu battle royale. Na szczycie wciąż pozostaje League of Legends, trochę przed sekcją Just Chatting.

GramTV przedstawia:

Generalnie ruch w sieci też się podniósł, o czym można przekonać się z wykresu firmy Akamai, będącej największym dostawcom usług w chmurze na Świecie. Obsługują między innymi 8 największych przedsiębiorstw finansowych i 12 globalnych ubezpieczycieli, więc znają temat ruchu w internecie od podszewki.

Na tą chwilę widać 21-procentowy wzrost ilości aktywnych użytkowników podczas ostatnich 24 godzin, porównując tej wynik do średniej, zebranej na podstawie danych z poprzedzających 60 dni. Można więc śmiało powiedzieć, że skok jest odczuwalny, choć nie na tyle, by zagrozić poważniejszej infrastrukturze. Cieszy bardzo fakt, że ludzie zamiast panikować w spokoju oglądają Netflixa i grają w gry. Wszystkim polecam takie wyjście, a nie bieganie po sklepach w poszukiwaniu makaronu.

Komentarze
2
Paweł Rudy
Redaktor
Autor
13/03/2020 14:16
Fang napisał:

"COVID19 jest dziś na ustach wszystkich." - oby nie :D

Too late :D

Fang
Gramowicz
13/03/2020 14:07

"COVID19 jest dziś na ustach wszystkich." - oby nie :D