Popkultura

Nadchodzi nowy nurt w Gwiezdnych Wojnach. Oficjalna zapowiedź Star Wars: The High Republic

LM, 25.02.2020 08:55 0

Disney sięga do wydarzeń rozgrywających się przed akcją Mrocznego Widma, by zaprezentować nam nowych bohaterów i nieznane epizody. Początkowo w książkach i komiksach.

Nie da się ukryć, że w ciągu ponad 40 lat istnienia na rynku Star Wars wątki związane z Anakinem Skywalkerem i Darthem Vaderem zostały już niemal na każdy sposób wyeksploatowane. Uniwersum wciąż jednak kryje wielki potencjał i Disney zamierza po niego sięgnąć – firma oficjalnie zapowiedziała Star Wars: The High Republic, czyli nowe otwarcie w serii. Tym razem wyruszymy do wydarzeń rozgrywających się na 200 lat przed akcją filmu Mroczne Widmo, a tam czekają na nas nowi bohaterowie i ich przygody.

Przy okazji oficjalnej zapowiedzi dowiedzieliśmy się, że wątki powiązane ze Star Wars: The High Republic nie pojawiły się do tej pory w żadnych produkcjach Disneya. Na pierwszy ogień pójdą książki i komiksy, których premiera zaplanowana jest na sierpniowe Star Wars Celebration w Anaheim. Portfolio The High Republic ma zaoferować całą gamę zróżnicowanych produktów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Możemy też przypuszczać, że w najbliższych latach EA wyprodukuje jakieś gry w ramach nowego wycinka uniwersum.

Tymczasem rzućcie okiem na pierwszy zwiastun i okładki zapowiedzianych publikacji. Jak Wam się podoba High Republic?

gallery:13675 https://www.youtube.com/watch?v=xCat5fXRyyU&feature=emb_title

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze

Disco Elysium zmierza na konsolę Nintendo Switch

Twórcy ze studia ZA/UM nie zamierzają spocząć na laurach – gra Disco Elysium zmierza bowiem na łącznie trzy konsole. Prócz PS4 i XONE, pojawi się także na Switchu!