News

Nowe materiały z Resident Evil 3 Remake i zapowiedź wersji demonstracyjnej

Maria Wawrzyniak, 25.02.2020 20:05 1

Do premiery gry został nieco ponad miesiąc, więc atmosfera coraz częściej jest podgrzewana – tym razem, poza publikacją nowych materiałów, zapowiedziano demo.

Jeszcze przedwczoraj pisaliśmy o sporym wycieku screenshotów z gry Resident Evil 3, a dziś mamy dla Was kolejne informacje związane z grą, tyle że tym razem oficjalne. Najważniejsza wiadomość to z pewnością wieść o wersji demonstracyjnej, której remake ma doczekać się już niedługo – o demie twórcy poinformowali za pośrednictwem oficjalnego profilu produkcji na Twitterze. Na ten moment nie wiemy jednak, kiedy dokładnie demo zostanie udostępnione.

https://twitter.com/RE_Games/status/1232334712275861508?s=20

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się również obszerny wpis na temat gry, w którym możemy przeczytać, że prócz pochylenia się nad ogólnie pojętą oprawą graficzną, twórcy sporo uwagi poświęcili samemu Racoon City. Miasto jest znacznie większe, poziomy są dzięki temu również obszerniejsze, a my będziemy mogli zwiedzić lokacje, które w pierwowzorze były jedynie ozdobą. Główna bohaterka, Jill, będzie mogła wykonywać szybkie uniki przed atakami przeciwników. Jeżeli takowy unik się powiedzie, czas nieco zwolni, a gracz otrzyma możliwość wyprowadzenia szybkiego kontrataku. Skorzystamy również z różnych elementów otoczenia, aby zyskać przewagę nad zombie. Nemesis natomiast, główny antagonista tytułu, stał się znacznie potężniejszy i natrętny, niż swój oryginalny odpowiednik. Prócz tego w grze znajdziemy tryb Assist Mode, w którym zdrowie naszej bohaterki będzie się regenerować, w magazynku będzie więcej amunicji, a przeciwnicy będą słabsi – w skrócie, taki easy mode.

Przypomnijmy jeszcze, że remake Resident Evil 3 zadebiutuje na rynku 3 kwietnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W grze będzie dostępny oddzielny moduł wieloosobowy o nazwie Resident Evil: Resistance, który wcześniej nazywano Project Resistance. Poniżej znajdziecie najnowsze materiały.

https://youtu.be/k8VZscnTejA https://youtu.be/OJNmfpzOQoA https://youtu.be/65uwR0N7lKo

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze