News

Kolejne osiągnięcie CD Projekt – twórcy Cyberpunka 2077 drugim największym producentem gier w Europie

Maria Wawrzyniak, 24.02.2020 19:15 0

Zgodnie z najnowszymi danymi, firma CD Projekt oficjalnie stała się drugim największym producentem gier w całej Europie – przed nią jedynie Ubisoft.

Jak już wielokrotnie mówiliśmy (i na pewno wielokrotnie w przyszłości jeszcze to powiemy), CD Projekt nie bierze jeńców. Kilka dni temu pisaliśmy o sukcesie firmy na warszawskiej giełdzie, gdzie polski producent gier stał się trzecią najwyżej notowaną spółką – udało się jej osiągnąć kapitalizację o wysokości 31,52 miliarda złotych. A że często sukces goni sukces, tym razem nie jest inaczej. Teraz CD Projekt został jeszcze drugim największym producentem gier w całej Europie. Przed zespołem plasuje się wyłącznie Ubisoft, którego wycena wynosi 9,6 miliarda dolarów, czyli w przeliczeniu około 38 miliardów złotych.

Warto jednak pamiętać, że pod względem skali światowej twórcy Cyberpunka 2077 są znacznie mniejszą firmą od francuskiego giganta. Ten posiada bowiem około 49 zespołów, w których łącznie zatrudnionych jest prawie 16 tysięcy pracowników – wymienione dane pochodzą z połowy ubiegłego roku. Co tylko podkreśla, jak ogromny sukces osiągnęli deweloperzy z CD Projekt. Nie zapominajmy jeszcze o fakcie, iż ostatnio dowiedzieliśmy się także o sukcesie finansowym gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na platformie Steam. Łączne przychody ze sprzedaży gry przekroczyły już sumę 50 milionów dolarów, co daje około 198 milionów złotych.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze