Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Resident Evil 2 sprzedaje się lepiej niż "siódemka". Seria u progu stu milionów sprzedanych kopii

pepsi
2020/02/13 16:46

Capcom ma pełne prawo do zadowolenia z Resident Evil 2. Za wyjątkowo wysoką jakością poszła sprzedaż – wynik zbliża się do sześciu milionów kopii.

Resident Evil 2 sprzedaje się lepiej niż W samym 2019 roku Capcom sprzedał 5,8 miliona egzemplarzy Resident Evil 2. W ostatnim kwartale sprzedaż sięgnęła 1,1 miliona sztuk, a to oznacza, że tytuł schodził z półek nie tylko w okresie premierowym. Tak duże zainteresowanie jest jednak w pełni uzasadnione – tytuł zebrał fenomenalne oceny (średnie w portalu Metacritic, w zależności od platformy, wynoszą od 89 do 93 punktów).

Jak zauważył na Twitterze starszy analityk Niko Partners Daniel Ahmad, Resident Evil 2 sprzedaje się w szybszym tempie niż Resident Evil 7. Ta ostatnia gra sprzedała się co prawda w siedmiu milionach kopii, ale do przekroczenia granicy sześciu milionów rozprowadzonych kopii potrzebne jej były niemal dwa lata. Tymczasem zrobiona od nowa “dwójka” zanotowała niespełna sześciomilionową sprzedaż w mniej niż rok.

GramTV przedstawia:

Łączny wynik serii Resident Evil wynosi już 95 milionów sprzedanych egzemplarzy. Kto wie, czy bariera 100 milionów kopii nie padnie jeszcze w tym roku – wszak premiera Resident Evil 3 zaplanowana jest na 3 kwietnia.

Zamów Resident Evil 5 w sklepie sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!