News

Twórca gry Stardew Valley pracuje nad nowymi projektami, które podejmą zupełnie inną tematykę

Maria Wawrzyniak, 12.02.2020 17:30 0

Eric Barone, znany jako ConcernedApe, zdradził nieco szczegółów na temat kolejnych projektów – jeden zostanie osadzony w świecie Stardew Valley, ale podejmie inną tematykę.

Pod koniec stycznia dowiedzieliśmy się o imponującym sukcesie sprzedażowym gry Stardew Valley, za której stworzenie odpowiada Eric Barone, znany również jako Concerned Ape. Stąd nic dziwnego, że całkiem spora część fanów z niecierpliwością wypatruje kolejnych projektów twórcy, który jeszcze do niedawna o niczym nie mówił – teraz jednak postanowił uchylić rąbka tajemnicy na temat swojej deweloperskiej przyszłości. Przede wszystkim Barone potwierdził w jednym ze swoich wpisów na Twitterze (będącym odpowiedzią na pytanie jednego z fanów odnośnie stworzenia nowej gry w uniwersum Stardew Valley), iż owszem, pracuje aktualnie nad kilkoma nowymi projektami. Przyznał również, że jedno z dzieł jest osadzone w świecie wspomnianej produkcji, jednak nie podejmie tej samej tematyki – w tym przypadku rolniczej. Jeśli zaś chodzi o drugi projekt, twórca na ten moment nie jest w stu procentach pewien, jak będzie wyglądać jej uniwersum, ale chciałby wciąż w pewnym stopniu połączyć ją ze Stardew Valley.

Oczywiście, szybko po tej odpowiedzi gracze zaczęli dopytywać o jakiekolwiek inne konkretne informacje – Barone starał się uspokoić graczy i poprosił o wstrzymanie się od wszelkich spekulacji. Prócz tego zaznaczył, że w żadnym wypadku nie ma na celu powtórzenia sukcesu Stardew Valley, ponieważ najzwyczajniej w świecie chce stworzyć coś, co mu się spodoba. Cóż – pozostaje czekać. Przypomnijmy, że Stardew Valley zadebiutowało w 2016 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Rok później pojawiło się na Nintendo Switch. Na ten moment gra jest również dostępna na PlayStation Vita oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

Pod koniec listopada produkcja doczekała się sporej aktualizacji, która wprowadziła szereg nowości oraz usprawnień, w tym ową mapę o nazwie Four Corners, która powstała z myślą o rozgrywce wieloosobowej, stawy rybne, a także nowe wydarzenia mające na celu przede wszystkim urozmaicić życie naszego bohatera po zawarciu małżeństwa z którymś z mieszkańców. Twórca wprowadził ponad 60 nowych przedmiotów oraz ubrań (181 koszul, 35 nakryć głowy, 14 par spodni i 2 pary butów), a nawet ponad 20 nowych fryzur. Gracze Stardew Valley będą teraz mogli spotkać dwa nowe potwory i poznać dwie wariacje poziomów kopalni.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze