News

Stardew Valley z obszernym patchem, który dodaje sporo nowości i naprawia błędy

Maria Wawrzyniak, 27.11.2019 16:40 0

Aktualizacja z numerem 1.4 doda do gry między innymi nową mapę, mnóstwo przedmiotów, stawy rybne i dwa nowe potwory. A to nie wszystko.

Wczoraj na oficjalnej stronie gry Stardew Valley pojawił się nowy wpis od dewelopera Erica Barone, który poinformował o najnowszej aktualizacji. Patch z numerem 1.4 wprowadza szereg nowości oraz usprawnień i jest darmowy dla wszystkich grających. Otrzymaliśmy przede wszystkim nową mapę o nazwie Four Corners, która powstała z myślą o rozgrywce wieloosobowej (aczkolwiek wcale nie oznacza, że nie możemy grać na niej samodzielnie!). Twórca podkreśla, że teren nadaje się jak znalazł dla czterech graczy, ponieważ każdy będzie miał wówczas swój kąt do uprawy. Każda ćwiartka posiada inną cechę i jest oddzielona od pozostałych klifami, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mimo wszystko terenu nie było zbyt dużo. Szklarnia, jaskinia oraz miska dla zwierzaka znajdują się wówczas na samym środku mapy. Co oprócz tego? Całkiem sporo, resztę znajdziecie odrobinę niżej!

Ta aktualizacja dodaje do gry nie tylko nową zawartość oraz funkcje, ale również znacząco poprawia jakość rozgrywki dzięki licznym usprawnieniom typu “quality of life”… w tym niektóre rzeczy, o które społeczność prosiła już od dawna. Jest również ogromna ilość poprawek wszelkich błęów oraz kilka ulepszeń – krótko mówiąc, gra jest teraz bardziej dopracowana, niż kiedykolwiek była. Mam nadzieję, że patch poprawi Twoje doświadczenie w Stardew Valley i sprawi, że czas spędzony w dolinie będzie bardziej radosny, bezproblemowy i pełen zabawy.

Oprócz wspomnianej mapy w grze pojawiły się również stawy rybne, co oczywiście bardzo ucieszy tych, którzy większość wolnego czasu na wirtualnej farmie spędzają na łowieniu ryb. Stawy funkcjonują tak, jak każdy inny budynek – możemy je po prostu wybudować na terenie swojego gospodarstwa. Do tego dochodzą nowe wydarzenia, które mają na celu przede wszystkim urozmaicić życie naszego bohatera po zawarciu małżeństwa z którymś z mieszkańców. Twórca wprowadził ponad 60 nowych przedmiotów oraz ubrań (181 koszul, 35 nakryć głowy, 14 par spodni i 2 pary butów), a nawet ponad 20 nowych fryzur. Gracze Stardew Valley będą teraz mogli spotkać dwa nowe potwory i poznać dwie wariacje poziomów kopalni. Rozbudowana została również ścieżka dźwiękowa, bowiem dodano do niej aż 14 utworów. Co ciekawe, całkowicie przeprojektowano minigrę Jumino Kart.

Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem. Przypomnijmy, że Stardew Valley zadebiutowało w 2016 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Rok później pojawiło się na Nintendo Switch. Na ten moment gra jest również dostępna na PlayStation Vita oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze