News

Cliff Bleszinski chciał dowieźć nam nową grę w świecie Obcego

LM, 11.02.2020 15:40 0

Studio Boss Key Productions negocjowało z Fox prace nad grą Obcy, ale Fox zostało Kupione przez Disneya i plan wziął w łeb.

Nie tak dawno temu jeden z głównych twórców marki Gears of War i szef zamkniętego już Boss Key Productions – Cliff Bleszinski – przeprosił się z branżą, a teraz raczy nas zakulisowymi nowinkami związanymi z działaniami studia. Otóż okazuje się, że Boss Key było na dobrej drodze do wyprodukowania strzelanki na bazie marki Obcy.

Jak ujawnił w niedawnych tweetach Bleszinski, podczas zabawy mieliśmy wcielić się w dorosłą wersję doskonale znanej fanom filmu Obcy – decydujące starcie Newt. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że całość miała rozgrywać się w ziemskiej placówce Weyland-Yutani, a towarzyszką naszych zmagań miała być inspirowana Cortaną wersja Ellen Ripley. Jak podoba Wam się ta koncepcja? Na tym etapie zdajecie sobie sprawę z tego, że gra nie powstała. Dlaczego? Bo negocjacje przerwało wykupienie Fox przez firmę Disney.

Wygląda na to, że na pewnym etapie historia Boss Key Productions mogła potoczyć się zgoła inaczej – kogo za to winić? Fox? Disneya? Bleszinskiego? A może wszystkich jednocześnie? Cóż, jak na twórcę przystało, Bleszinski zapewne nie wytrzyma długo bez produkowania gier, tym bardziej że w odróżnieniu od większości twórców, którzy decydują się odejść z branży, gry nieustannie wracają w jego wypowiedziach.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze