News

Plotka: Konami produkuje dwie odsłony Silent Hill – miękki reboot i przygódówkę wzorowaną na Until Dawn

LM, 22.01.2020 12:56 2

Obie gry mogą zostać zapowiedziane jeszcze w tym roku.

Przed godziną przybliżyliśmy Wam nieoficjalne doniesienia, które z pewnością zainteresują fanów cyklu survival horrorów od Capcomu, ale okazuje się, że stojący za nimi użytkownik Twittera – AestheticGamer – nie omieszkał przedłożyć nam również zakulisowych informacji z Konami. Według posiadanych przez niego wieści, dwa lata temu Konami poprosiło rozmaitych deweloperów o przygotowanie szkiców dla dwóch nowych gier z serii Silent Hill. Pierwsza z rzekomych produkcji miałaby być miękkim rebootem cyklu, a druga naśladować formą gry pokroju Until Dawn czy przygodówki studia TellTale. Informator przyznaje, że poza faktem ich domniemanego istnienia, o samych grach nie wie już niczego więcej i chociaż oba projekty mogą doczekać się oficjalnych zapowiedzi jeszcze w tym roku – to wcale nie musi to nastąpić. Warto podkreślić – to jedynie nieoficjalne informacje, do których Konami zapewne prędko się nie odniesie.

Ostatnie próby wyprodukowania kolejnej odsłony serii zostały porzucone wraz z usunięciem produkowanego przez Hideo Kojimę Silent Hills. Od tamtego czasu Konami wypuściło „nowe” Silent Hill jedynie na automatach do gier.

https://twitter.com/AestheticGamer1/status/1219571472751947776?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1219571472751947776&ref_url=https%3A%2F%2Fgamingbolt.com%2Fsilent-hill-franchise-allegedly-has-multiple-games-in-development-rumor

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze