Plotki: tytuły ekskluzywne dla PlayStation 5 i wiele innych szczegółów

Wincenty Wawrzyniak
2020/01/20 17:50
5
0

W sieci pojawiły się kolejne przecieki dotyczące konsoli nowej generacji od firmy Sony, czyli oczywiście PlayStation 5.

Podobnie, jak w większości tego typu sytuacji, źródłem plotek jest forum na Reddicie, a dokładniej wpis użytkownika o nicku Ajxtt, który powołał się na informatora z 4chan. Oczywiście, wszystko, co przeczytacie poniżej, należy potraktować z odpowiednią (i raczej większą aniżeli mniejszą) dozą dystansu, ponieważ nie są to oficjalne wiadomości i nigdzie nie zostały potwierdzone. Zaczniemy od najważniejszego, czyli daty premiery oraz ceny. Zgodnie z tym, co głosi najnowszy wyciek informacji (via GameRant) na temat PlayStation 5, konsola pojawi się na sklepowych półkach w październiku bieżącego roku i będzie kosztować 499,99 dolarów, czyli około 1913 złotych. Więcej ważnych szczegółów dotyczących sprzętu mamy poznać podczas wydarzenia PlayStation Meeting, które odbędzie się dla prasy dnia 5 lutego bieżącego roku.Plotki: tytuły ekskluzywne dla PlayStation 5 i wiele innych szczegółów

Następnie dowiedzieliśmy się po raz kolejny o cechach konsoli, w tym znacznie krótsze czasy ładowania lub ich całkowity brak, niezwykle szybka prędkość pobierania, immersyjne sterowanie i tego typu rzeczy. Wspomniano również o ważnej roli PlayStation Now i Remote Play. Nie mogło zabraknąć wzmianki o wstecznej kompatybilności – jeśli przeciek okaże się prawdą, mamy otrzymać PlayStation 5, które będzie w stanie odtwarzać gry z dosłownie wszystkich poprzednich generacji (wymieniono bowiem PS1, PS2, PSP, PS3 oraz PS4). Więcej informacji na ten temat mamy dostać podczas targów E3. Ponownie pojawiła się informacja o kompatybilności DualShocka 4 z konsolą oraz, co ciekawe, również innych akcesoriów, jak PSVR. Kolejną bardzo ważną rzeczą (i bardzo dobrą, jeśli okaże się prawdą) są tytuły, które będą dostępne na premierę PlayStation 5: Gran Turismo 7, MLB The Show 21, Demon Souls Remastered, Godfall oraz Legendz. Szczególnie interesującą produkcją jest ta ostatnia, ponieważ ma to być zupełnie nowa marka od SIE Santa Monica Studio, czyli twórców God of War.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że ostatnio dostaliśmy (via GameRant) również nieco szczegółów od Jasona Schreiera, czyli jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży. Podczas pewnego odcinka podcastu Kotaku Spitscreen mężczyzna poinformował, że szefowie PlayStation zamierzają obrać inną taktykę, niż konkurencja i tytuły ekskluzywne na konsolę nowej generacji od Sony pojawią się już w dniu premiery. Ma to być między innymi nowy Assassin’s Creed.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
5
KoD997
Gramowicz
21/01/2020 10:13
KucharzSnaf napisał:

499,99 dolarów, czyli około 1913 złotych

Stawiam, że u nas przynajmniej będzie kosztować 2500 zł.

W Stanach mają niższy podatek VAT - 10%, u nas 23%, więc minimalna cena jakiej możemy się spodziewać na półkach to 2199zł. Pewnie będzie nawet trochę drożej, bo nasz rynek jest dużo mniejszy.

fragmajster
Gramowicz
21/01/2020 09:51

@Kash28 "4k@100 lub 120Hz z hdr"

Zobaczysz 100 fps albo 120fps na tych konsolach jak świnia niebo. Może w jakiś 2D grach przy opcji 1080p to może. Na 4K60 nie ma też się co napalać.

Kash28
Gramowicz
21/01/2020 08:20
KucharzSnaf napisał:

499,99 dolarów, czyli około 1913 złotych

Stawiam, że u nas przynajmniej będzie kosztować 2500 zł.

 

Nie wydaje mi się, pre ordery dobiją nawet do 3k na popularnym serwisie aukcyjnym... Jeśli się zdecyduje na Ps5 to ustawie się w szturmowej kolejce w saturnie czy tez media XD... Pare dni wolnego.. Jako że jest wsteczna kompatybilność days gone i pare innych tytułów które mnie ominęły na Ps4 XD
Trwa Wczytywanie