News

Nowy scenariusz do gry Plague Inc. pozwala siać fałszywe informacje po całym świecie

Maria Wawrzyniak, 10.12.2019 22:05 0

Deweloperzy ze studia Ndemic Creations – dzięki współpracy z brytyjską organizacją Full Fact – udostępnili nowy scenariusz do gry Plague Inc.

Jeżeli kojarzycie grę Plague Inc. to wiecie, że jest to bardzo ciepło przyjęta produkcja niezależna, w której głównym zadaniem gracza jest opracowanie skutecznej strategii rozprzestrzeniania się wirusa na cały świat, aby finalnie doprowadzić do zagłady całej ludzkości. Mamy więc do czynienia z dość nietypowym dziełem, aczkolwiek oceny – zarówno krytyków, jak i graczy – mówią same za siebie. Mamy więc dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy należą do ogromnej grupy osób darzących Plague Inc. sympatią: twórcy produkcji, czyli studio Ndemic Creations, udostępnili niedawno zupełnie nowy scenariusz do tytułu (dostępny również w Plague Inc. Evolved) pod tytułem Fake News. Tym razem więc naszym celem jest rozpowszechnianie fałszywych informacji w celu wywołania totalnego chaosu. Co ciekawe, przedsięwzięcie stało się rzeczywistością dzięki współpracy twórców z brytyjską organizacją Full Fact.Źródło: Ndemic Creations

Twórca Plague Inc. – James Vaughan – zaznaczył, że nie jest to jedynie nowy tryb w grze. To także pewnego rodzaju reakcja na obecne wydarzenia na świecie, która ma na celu zwiększenie świadomości graczy na temat wszelkich niebezpieczeństw związanych z fałszywymi wiadomościami. Właśnie dlatego deweloperzy postanowili poprosić o pomoc wspomnianą organizację Full Fact – dzięki niej scenariusz jest możliwie jak najbardziej realistyczny i znacznie bardziej edukacyjny. Ale to nie wszystko, bowiem udział w tworzeniu scenariusza brały również międzynarodowe kontrolery faktów, jak na przykład Politifact. Grupa Full Fact przyznała, że ma nadzieję zachęcić użytkowników do pomocy w obalaniu fałszywych informacji – zwłaszcza że Wielka Brytania przygotowuje się obecnie do wyborów, które odbędą się już 12 grudnia. Scenariusz Fake News jest dostępny za darmo na urządzeniach z systemem iOS, a już niedługo trafi również na komputery osobiste, urządzenia z Androidem oraz konsole.


najnowsze