Plotka: Tytuły startowe Sony na PlayStation 5 bez wydania na PlayStation 4

LM
2019/12/07 14:15
0
0

Sony nie zamierza iść śladami Microsoftu i już na wejście zamierza kontynuować politykę tytułów na wyłączność.

Plotka: Tytuły startowe Sony na PlayStation 5 bez wydania na PlayStation 4

Już za rok o tej porze zapewne będziemy w erze konsol dziewiątej generacji Sony i Microsoftu i chociaż o samych urządzeniach już nieco się dowiedzieliśmy, to wciąż otwarta pozostaje kwestia tytułów startowych na PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że szereg zespołów deweloperskich pracuje już nad wieloma projektami skierowanymi na nowe urządzenia, ale konkretów wciąż brak. Tym samym liczne grono konsolowych graczy oczekuje, że przynajmniej największe premiery 2020 roku pojawią się na obu generacjach. Okazuje się, że niekoniecznie.

GramTV przedstawia:

Podczas podcastu Kotaku Splitscreen Jason Schreier ujawnił, że zgodnie z informacjami, do których dotarł, nawet jeśli Microsoft zamierza jedynie rozszerzyć bazę platform, to Sony planuje stworzyć kolejny szczelny ekosystem przy okazji PlayStation 5. Tytuły startowe dla PS5 mają być ekskluzywne dla nowego urządzenia i niedostępne dla osób, które zdecydują się jeszcze na jakiś czas pozostać przy starszej generacji. Oczywiście analizujemy tu jedynie nieoficjalne doniesienia, ale jeśli te okażą się prawdą, to Sony wcale nie musi się spieszyć z wydaniem takich gier jak The Last of Us: Part II czy Ghost of Tsushima na PlayStation 5. Zamiast tego entuzjaści nowego sprzętu powinni zwrócić nieco więcej uwagi na najnowszy projekt studia Bluepoint i oczekiwać oficjalnych doniesień związanych z Horizon Zero Dawn 2.

Oczywiście swoista izolacja ma dotyczyć przede wszystkim gier wyprodukowanych z budżetu Sony Interactive Entertainment, a tytuły zewnętrznych wydawców zapewne pojawią się na obu generacjach w stosunkowo krótkim odstępie czasu. Być może nowe szczegóły poznamy na zbliżającym się State of Play.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!