News

Larian zebrało już ponad milion dolarów na grę planszową Divinity Original Sin the Board Game

LM, 07.12.2019 17:10 0

Gra zaoferuje system Chronicle, który pozwoli nam porównać podejmowane wybory zresztą fanów planszówki – tak jak w grach TellTale Games.

Przeszło dwa tygodnie temu informowaliśmy o rozpoczęciu kampanii crowdfundingowej na produkcję gry planszowej Divinity Original Sin the Board Game. Zgodnie z przypuszczeniami wspólny projekt belgijskiego Larian Studios i kanadyjskiego Lynnvander Studios okazał się sporym sukcesem – minimalny próg kampanii osiągnięto błyskawicznie, a i później akcja nie straciła tempa, dzięki czemu już w chwili pisania wiadomości fanom planszówki udało się odblokować wszystkie dodatkowe cele, a na koncie zbiórki dumnie prezentuje się już ponad milion dolarów.

Korzystając z okazji, redakcja serwisu PCGamesN postanowiła nieco wypytać twórców o jeden z ciekawszych dodatków do gry planszowej, czyli system Kronik (Chronicle System). Okazuje się, że ten będzie działał na podobnej zasadzie co w grach od studia TellTale Games – podczas zabawy z Divinity Original Sin the Board Game gracze podejmą masę mniej ważnych i kluczowych wyborów, którymi nadadzą dalszy kierunek linii fabularnej kampanii. Najważniejsze wybory zostaną zapisane, a później będziemy mogli porównać je z decyzjami podejmowanymi przez pozostałych graczy. Wszystko to odbędzie się za pośrednictwem dziennika, który otrzymamy wraz z grą.

Divinity Original Sin the Board Game ukaże się w ostatnim kwartale 2020 roku, a żeby załapać się na kickstarterowy egzemplarz gry wraz z pełną zawartością opisaną w celach dodatkowych kampanii, należy wesprzeć zbiórkę kwotą co najmniej 120 dolarów. Akcja potrwa jeszcze 12 dni.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze