Larian Studios ruszyło z kampanią crowdfundingową Divinity: Original Sin - The Board Game

Wincenty Wawrzyniak
2019/11/20 23:25
1
0

Twórcy ujawnili właśnie planszową adaptację popularnej serii Divinity: Original Sin. Gra trafiła na Kickstartera, gdzie zbierane są potrzebne środki.

Larian Studios ruszyło właśnie z kampanią crowdfundingową dla gry planszowej Divinity: Original Sin – The Board Game na platformie Kickstarter. Twórcy zamierzają zebrać aż 160 tysięcy dolarów, które mają posłużyć jedynie do regularnego wzbogacania tytułu dodatkową zawartością. Sama produkcja gry, za którą odpowiada zespół Lynnvander Studios, została już ufundowana przez firmę. W chwili pisania tej wiadomości kampania znalazła już ponad 1400 wspierających.

Larian Studios ruszyło z kampanią crowdfundingową Divinity: Original Sin - The Board Game

GramTV przedstawia:

Divinity: Original Sin – The Board Game pozwoli na zabawę w pojedynkę lub oczywiście w gronie znajomych, maksymalnie trzech. Rozgrywka ma opierać się na elementach znanych z komputerowych dzieł Larian Studios, a konkretniej drugiej odsłony serii. Będziemy więc wybierać spośród czternastu klas, wytwarzać różne przedmioty, walczyć z napotkanymi po drodze przeciwnikami i podejmować ważne decyzje, które będą po części uzależnione od cech oraz zdolności naszych bohaterów. Twórcy zdecydowali się na skorzystanie z autorskiego systemu Chronicle System, więc do każdego egzemplarza gry będzie dołączony specjalny kod, dzięki któremu przesłany zostanie nam dziennik naszej przygody, a nasze decyzje będą mieć realny wpływ na to, jak będą wyglądać kolejne planszowe opowieści z Rivellon. Autorzy zachęcają do wsparcia kampanii na Kickstarterze co najmniej kwotą 120 dolarów – wówczas otrzymamy darmową kopię Divinity: Original Sin – The Board Game z całą zawartością również z dodatkowych celów kampanii, gdzie przewidziano chociażby figurki czy pakiety zadań pobocznych. Premiera planszówki została zaplanowana na październik 2020 roku. Poniżej możecie obejrzeć nagranie z sesji, którą rozegrali deweloperzy.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
1
Drzemo
Gramowicz
21/11/2019 14:03

Najniższszy próg za $120, a mimo to gra już zebrała 400 tys. Oby kunszt w grach video przełożył się na równie wysoką jakość planszówki. Swoją drogą, ciekawe czy ktoś zechce to wydać w Polsce.