Xbox Scarlett średnio co kwartał otrzyma nową grę od studiów first-party – zapewnia szef Microsoft Studios

LM
2019/11/30 14:52

Włodarze Xboksa nie ujawniają jeszcze zbyt wielu konkretów, ale wydają się pewni swego przed rozpoczęciem dziewiątej generacji konsol.

Xbox Scarlett średnio co kwartał otrzyma nową grę od studiów first-party – zapewnia szef Microsoft StudiosWygląda na to, że Microsoft zamierza efektywnie kapitalizować swoje inwestycje w wewnętrzne studia podczas ery Xbox Scarlett. W rozmowie z redakcją GameRadar+ szef Microsoft Studios, Matt Booty, ujawnił, że już na tę chwilę gigant z Redmond ma w planach wystarczająco wiele produkcji, by wydawać je średnio co kwartał. Mowa tu oczywiście jedynie o tytułach od 15 wewnętrznych studiów Microsoftu. Jednocześnie Booty przyznał, że czuje się świetnie, oczekując na nadejście 2020 roku i zaplanowanej na końcówkę roku premiery konsoli Xbox Scarlett.

Co ważne, w podobnym tonie wypowiada się także Phil Spencer, który zapewnia, że Xbox nie powtórzy już błędów z czasu Xboksa One. Przyznaje przy tym, że Microsoft musiał wykonać masę pracy, by znaleźć się w punkcie, gdzie wszystkie górnolotne plany są już w zasięgu ręki, ale są już bardzo blisko. Jak wcześniej wspomniałem, tylko w ostatnich trzech latach pod banderę Xbox Game Studios trafiły kolejne ekipy, których łącznie jest już kilkanaście, co oznacza spory potencjał dla nowych projektów. Dużo więcej o rozwoju portfolio Microsoftu dowiecie się pod tym adresem.

Microsoft wypuszczał za mało gier na Xboksa One? A może to tylko jeden z wielu problemów?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

GramTV przedstawia:

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!