News

Zdrowe wyniki Paradox Interactive. Firma nie zmieni swojej strategii

pepsi, 14.11.2019 19:44 2

Miniony kwartał był dla Paradox Interactive wyraźnie pomyślniejszy niż ten sam okres w ubiegłym roku. Duża w tym zasługa gier, które na rynku są od dłuższego czasu.

Przychody Paradox Interactive w ostatnim kwartale roku fiskalnego wyniosły 282,6 miliona koron szwedzkich, co stanowi wynik lepszy od tego uzyskanego w analogicznym okresie w roku ubiegłym o 26 proc.. Na sukces ten pracowało wydane na początku sierpnia Age of Wonders: Planetfall, ale również gama starszych, ale wciąż generujących niemałe wpływy, tytułów: Cities: Skylines, Hearts of Iron IV, Stellaris czy Surviving Mars. 

Ostatnie wyniki są nie tylko sukcesem finansowym Paradoksu, ale stanowią również potwierdzenie co do słuszności obranej przez spółkę strategii. Podczas spotkania z inwestorami potwierdzała to zresztą sama dyrektor wykonawcza firmy, Ebba Ljungerud. Wspomniała ona o “metodycznym budowaniu portfolio z gier, które żyją długo oraz bazujących na własnych markach”. Sprawdza się również podtrzymywanie zainteresowania grami przez długi czas poprzez okresowe wydawanie płatnych dodatków.

Wczoraj podawaliśmy też inne wieści z obozu Paradox Interactive.

Gry Paradox Interactive w sklepie sferis.pl

najnowsze