News

Death Stranding w Japonii z rekordowym startem. Pobiło m.in. Horizon, Bloodborne'a i Sekiro

pepsi, 14.11.2019 17:32 1

Kawał czasu minął, odkąd nowa marka sprzedawała się w Japonii tak dobrze jak Death Stranding. Na obecnej generacji konsol gra Hideo Kojimy zakasowała całą konkurencję.

Choć Death Stranding zebrało głównie pochlebne recenzje, nie brakowało też bardzo krytycznych opinii na temat nowego dzieła Hideo Kojimy (do tej grupy zalicza się i nasza recenzja). Nie przeszkodziło to jednak grze znakomicie wystartować w Japonii. W pierwszym tygodniu sprzedaży do konsumentów z Kraju Kwitnącej Wiśni trafiło blisko 186 tys. egzemplarzy, co jest rekordowym wynikiem na tej generacji konsol wśród nowych marek.

Jak wylicza Game Data Library na Twitterze, Death Stranding w tygodniu otwarcia w Japonii sprzedało się o ponad 32 tys. kopii lepiej od drugiego na liście Judgement i o 35 tys. sztuk lepiej od zajmujących kolejne lokaty Sekiro: Shadows Die Twice i Bloodborne’a. Jeśli trzeba byłoby wskazać nową markę, która zanotowała lepszy wynik od dzieła Hideo Kojimy, trzeba byłoby się cofnąć aż do Dark Souls, które swoją premierę miało w 2011 roku.

Gdyby natomiast uznać, że produkcja From Software nie jest nową marką gdyż stanowi kontynuację Demon’s Souls, kolejnym tytułem z lepszym wynikiem od Death Stranding byłoby dopiero Wii Fit, które w grudniu 2007 roku trafiło na Nintendo Wii! Pod uwagę Game Data Library nie wzięło jedynie Knacka, a to z uwagi na fakt, że był on gratisowo dołączany do premierowych egzemplarzy PlayStation 4.

gallery:13045

Gry na PS4 w sklepie sferis.pl

najnowsze