News

Control zarobiło niecałe 18 milionów euro. Wydawca nie mówi o porażce

pepsi, 14.11.2019 18:54 1

O sprzedaży Control pisało się raczej w kategorii rozczarowania. Mimo to wydawca mówi o pozytywnym wpływie gry Remedy Entertainment na wyniki finansowe.

Control wygenerowało przychód szacowany na 17,7 miliona euro – podała firma Digital Bros. (spółka matka 505 Games – wydawcy gry) w raporcie finansowym podsumowującym I kwartał bieżącego roku fiskalnego. Dane dotyczą zatem pierwszego miesiąca sprzedaży (z drobnym hakiem) produkcji Remedy Entertainment

Choć Control zebrało wysokie oceny, nie udało jej się zdominować rankingów sprzedaży na najważniejszych rynkach. To zrodziło komentarze, że sprzedaż gry mogła być rozczarowująca. Digital Bros., choć nie podaje dokładnej liczby zakupionych egzemplarzy, docenia we wspomnianym raporcie wkład tytułu w ogólny wynik w ostatnim kwartale.

Nie bez znaczenia pozostaje zapewne fakt, że spore pieniądze wydawca uzyskał od Epic Games, które zarezerwowało sobie pecetową wersję Control na wyłączność własnego sklepu – Epic Games Store. Jeśli zawierzyć nieoficjalnym informacjom, operacja ta kosztowała niecałe 10 milionów dolarów.

najnowsze