News

Rockstar North poszukuje pracowników do produkcji trzecioosobowej gry AAA z wielkim otwartym światem. GTA VI?

LM, 13.11.2019 09:49 0

Na stronie studia pojawiło się ponad trzydzieści nowych ofert dla programistów, animatorów i artystów.

Wygląda na to, że Rockstar Games na dobre zabiera się za produkcję kolejnej wysokobudżetowej gry w swoim portfolio, która zapewne zadebiutuje już na konsolach nowej generacji. Na oficjalnej stronie oddziału Rockstar North pojawiło się ponad 30 ofert pracy, które zachęcają do wzięcia wsparcia twórców w produkcji trzecioosobowej gry AAA osadzonej w wielkim otwartym świcie, którego fabuła będzie skoncentrowana wokół kluczowych postaci. Oczywiście nigdzie nie pada nawet słowo łączące oferty z kolejną odsłoną cyklu Grand Theft Auto, ale niewykluczone, że mowa tu właśnie o GTA VI, szczególnie że jej powstanie jest raczej jedynie kwestią czasu.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że żadna z zamieszczonych na stronie studia ofert nie odnosi się do działu projektowania, co może wskazywać, że potencjalni zainteresowani dołączą do procesu deweloperskiego, który już dawno jest w zaawansowanym stadium. Dodatkowo w niektórych przypadkach Rockstar wymaga jedynie roku doświadczenia dla oferowanych stanowisk, co sugeruje, że chodzi tu głównie o powiększenie zespołu w celu jeszcze szybszego domknięcia projektu. Obok tego mamy wczorajszy (nie)kontrolowany wyciek sugerujący, że GTA VI pojawi się na rynku w 2020 roku. To jednak nie wszystko, gdyż już jakiś czas temu informowaliśmy, że szkockie Ruffian Games ponownie wesprze Rockstara w bieżących projektach, a włodarze ekipy otwarcie sugerowali, że GTA VI jest w drodze.

Pozostaje nam już jedynie cierpliwie czekać na oficjalną zapowiedź wspomnianej gry AAA, która typowo dla Rockstara, nastąpi w najmniej oczekiwanym momencie.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze