News

Subskrybenci abonamentu Fallout 1st utworzyli klan "arystokracji" i nazywają innych graczy "wieśniakami"

Maria Wawrzyniak, 07.11.2019 18:03 8

Jeżeli dotychczas myśleliście, że to podzielenie graczy, o którym pisaliśmy, jest wyolbrzymieniem, to… Cóż. Mamy dowód na to, że nie.

Pod koniec października pisaliśmy o masowych atakach na abonentów Fallout 1st przez graczy krytykujących usługę i stwierdziliśmy, że wprowadzenie abonamentu przez Bethesdę dokonało podzielenia graczy na dwa (wprawdzie nierówne pod względem ilości osób, ale jednak) obozy. Dzisiaj mamy kolejny dowód na to, że to prawda – oczywiście, przez podzielenie nie mamy na myśli dosłownie, że połowa graczy jest za, a połowa przeciw. Sporo osób grających regularnie w Fallout 76 jest przeciwna temu, co wyprawia Bethesda, ale pokaźna ilość grających postanowiła jednak zakupić subskrypcję Fallout 1st i w rezultacie uważa się z jakiegoś powodu za lepszych. Już tłumaczymy.

Niedawno w grze powstał klan o nazwie Apokaliptyczna Arystokracja, który zrzesza subskrybentów usługi Fallout 1st. Jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało, jest to prawdą – mało tego, członkowie klanu zdają się wyjątkowo wrogo nastawieni na wszystkich tych, którzy zdecydowali się nie wydawać dodatkowych pieniędzy na abonament i nazywają ich… wieśniakami. Założyciel grupy, którym jest użytkownik o nazwie VectorZarak, twierdzi, że zrzeszenie jest jedynie żartem, zaś jego członkowie tylko wczuwają się w postacie klasy wyższej. Ba, w momencie powstania klanu twórca rzekomo nie posiadał nawet aktywnej subskrypcji. Szkoda tylko, że klan regularnie publikuje wszelkiego rodzaju memy, w których wyśmiewa prostaków nieposiadających abonamentu. Przykładem jest chociażby ujęcie z samej gry, gdzie możemy zobaczyć wielki napis wyraźnie sugerujący, że wieśniaki płacą więcej.

A teraz coś, co prawdopodobnie Was zaskoczy – aktualnie klan ma ponad trzystu członków. Według założyciela Apokaliptyczna Arystokracja jest po prostu miejscem, gdzie gracze opłacający abonament mogą poczuć się bezpiecznie, ponieważ wcześniej spotkali się z bardzo toksycznym zachowaniem ze strony innych. Jednocześnie VectorZaraz zapewnia, że klan w żadnym wypadku nie spogląda na innych z pogardą – jest jedynie satyrą dla elit oraz osób, które uważają, że w Fallout 76 rozpoczęła się wojna klas. Jednak zgodnie z tym, co donosi serwis Polygon, użytkownicy będący częścią zgrupowania podchodzą do tego odrobinę inaczej – jeden z członków, gdy został zapytany, dlaczego dołączył do Apokaliptycznej Arystokracji, odpowiedział: Dołączamy, bo jesteśmy lepsi od innych. Inny z kolei stwierdził, że mają po prostu większą klasę oraz bogactwo, w przeciwieństwie do zwykłego motłochu. Jeszcze inny uważa, że są nadrzędni nad klasą wieśniaków i musieli zwyczajnie zebrać się razem, aby trzymać ich z dala od naszych ogródków. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że to jedynie taka gra aktorska…


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze