News

Gracze mieszają Bethesdę z błotem i wyśmiewają subskrypcję Fallout 1st

Maria Wawrzyniak, 24.10.2019 16:15 8

Wczoraj zapowiedziano usługę abonamentową Fallout 1st – dzisiaj natomiast wszyscy się z niej śmieją.

Wczoraj pisaliśmyFallout 1st, czyli zapowiedzianej przez Bethesdę usłudze abonamentowej dla posiadaczy gry Fallout 76. Poza tym, że bardzo obszerna wiadomość z tą przewspaniałą informacją została napisana z prawdziwą dumą i zadowoleniem, tak wszyscy chyba wiedzieliśmy, do czego to doprowadzi. Zwłaszcza, że twórcy postanowili bez żadnych ostrzeżeń zupełnie zmienić taktykę – to, co wcześniej obiecywali wszystkim graczom, chcą podarować tym, którzy będą gotowi im zapłacić. Przypomnijmy, że miesięczna opłata na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One wynosi aż 63 złote. Oprócz tego mamy również wariant roczny za 499 złotych, który zdaniem Bethesdy jest bardzo atrakcyjną ofertą. A zdaniem graczy? Zobaczcie sami.

Po pierwsze, Bethesda nie zrobiła najważniejszego, czyli nie zarejestrowała domeny falloutfirst.com – to bardzo szybko wykorzystał jeden z niezadowolonych użytkowników, nabył adres i umieścił tam pełną wulgaryzmów parodię oryginalnej reklamy usługi. Wyśmiane zostały między innymi chciwość deweloperów oraz beznadziejne warunki i marne zalety subskrypcji Fallout 1st. Zrzuty ekranów znajdziecie poniżej.

Media społecznościowe również nie próżnują, szczególnie forum Fallouta 76 na Reddicie, które wypełniło się krytyką i niezadowolonymi graczami. Poza ogólnym absurdem fani narzekają na cenę, która jest wyższa od większości cen usług abonamentowych – w tym chociaż Xbox Game Pass, który oferuje dostęp do sporego katalogu bardzo dobrych gier (w tym The Outer Worlds). Niektórzy przyznali, że jeżeli wziąć pod uwagę, w jakim stanie Fallout 76 zadebiutował na rynku, osoby, które zdecydowały się na kupno powinny dostać roczny abonament Fallout 1st w prezencie.

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że gracze od wielu miesięcy prosili między innymi o zwiększenie wolnej przestrzeni na komponenty do tworzenia przedmiotów, a deweloperzy zasłaniali się problemami z serwerami i podkreślali, że jest to niemożliwe. Nic więc dziwnego, że społeczność miłośników Fallouta dosłownie zmieszała Bethesdę z błotem, gdy okazało się, że w ramach wspomnianej subskrypcji możemy otrzymać pojemnik na złom z nielimitowanym (nielimitowanym!) miejscem. Ba, będzie on dostępny wyłącznie w ramach usługi, a posiadacze tej funkcji mogą korzystać z niej na publicznych serwerach, dzięki czemu uzyskają nad innymi ogromną przewagę.

Oczywiście tego jest więcej – najprościej będzie, jeżeli odwiedzicie chociażby tę stronę. Mówi sama za siebie.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze