News

Poznaliśmy szczegóły miasta, w którym będziemy się ścigać w Need for Speed: Heat

Maria Wawrzyniak, 13.10.2019 23:00 0

Do premiery pozostał zaledwie miesiąc – twórcy uznali więc, że najwyższa pora na pokazanie mapy.

Wiemy już, że Need for Speed: Heat jest w złocie. Produkcja została więc ukończona, dopięta na ostatni guzik i wyjdzie w terminie, czyli już 8 listopada bieżącego roku. Z tej okazji twórcy postanowili podzielić się szczegółami na temat miasta, w którym przyjdzie nam ścigać się za kilkadziesiąt dni. Na blogu NFS Polska pojawił się wczoraj wpis z detalami prezentującymi mapę inspirowaną Miami, czyli słynne Palm City.

Po pustynnych klimatach w Need for Speed Payback rodem z Nevady, zespół Ghost rozpoczął poszukiwania dużego miasta, które będzie żywe, idealne do policyjnych pościgów, a jednocześnie uchwyci atmosferę ulubionych części serii Need for Speed - Most Wanted 2005 i Undeground. Zaczęły się zatem żmudne poszukiwania miast, które gracze znają, ale którego jeszcze w serii nie było. Wybór padł na Miami - tętniące życiem, pełne neonów, wielokulturowe miasto z niezwykłą sztuką uliczną. Choć Miami wielu z nas kojarzy ze skąpanymi w słońcu palmami, w grze doświadczymy zmiennych warunków pogodowych. Nie zabraknie więc pochmurnego nieba czy opadów deszczu. Obszar w NFS Heat to połączenie obszarów Miami i Florydy z górami Blue Ridge w Georgii, by zapewnić odpowiednią różnorodność obszaru. Do odkrycia jest ogromne miasto, a okolica oferuje wspaniałe panoramiczne widoki podczas jazdy samochodem.

Dowiadujemy się między innymi o tym, że przyjdzie nam zmierzyć się z innymi wirtualnymi kierowcami – twórcy przygotowali solidny zestaw tras wyścigowych, które następnie zostały starannie dopasowane do otaczającego je krajobrazu. Dodano również punkty orientacyjne oraz sekwencje zaprojektowane specjalnie do driftu. Wszystko po to, aby wyścigi były dla graczy niesamowitym doznaniem. Policja ma nie mieć łatwego życia, gdyż deweloperzy postanowili zadbać wypełnienie świata różnorodnymi obiektami – rampy, billboardy, gęstsze zaułki w środku miasta. Ma być ciekawie i emocjonująco. Zespół skupił się w szczególności na eksploracji – po raz pierwszy będziemy mogli swobodnie poruszać się poza wytyczonymi drogami! Przypomnijmy, że gra zadebiutuje na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

najnowsze