News

Red Dead Redemption II i "kilka innych" gier - istnienie tych ostatnich zdradza były pracownik Rockstar Games

Maria Wawrzyniak, 10.10.2019 21:20 0

Oczywiście nie dowiedzieliśmy się żadnych szczegółów na ich temat – możemy tylko przypuszczać, o jakie tytuły chodzi.

Okazuje się, że oficjalna zapowiedź pecetowego wydania Red Dead Redemption II oraz ostatnie pogłoski dotyczące Bully 2 to nie jedyne ciekawostki na temat studia Rockstar Games, które pojawiły się niedawno w internecie. Serwis Comic Book poinformował przedwczoraj o rzekomym istnieniu kilku niezapowiedzianych gier, nad którymi  ma pracować wspomniany zespół. Wszystko zaczęło się jednak od pewnego zdjęcia na Instagramie – jeden z byłych pracowników indyjskiego oddziału Rockstar Games, Angith Jayarajan, zdradził w jego opisie, że w czasie swojej kariery (od czerwca 2017 roku do marca 2018 roku) zajmował się Red Dead Redemption II oraz tymi nieszczęsnymi ”kilkoma innymi grami”, których tytułów oczywiście nie mógł zdradzić.

Comic Book zaznacza, że nie jest to pierwszy przypadek tego typu – w kwietniu mieliśmy bowiem innego pracownika (też z indyjskiego oddziału) Rockstar Games, który oprócz wspomnienia udziału w pracach nad Red Dead Redemption II, również zdradził istnienie innych tytułów. Według serwisu możemy więc mieć pewność, że Rockstar rzeczywiście pracuje nad niezapowiedzianymi grami – pytanie tylko, czy ostatecznie jakakolwiek z nich ujrzy światło dzienne. Najbardziej prawdopodobne jest oczywiście Grand Theft Auto VI, które zdaniem wielu źródeł powstaje pod kodową nazwą Project AmericasByć może szóstka ukaże się pod koniec 2020 roku z okazji premiery PlayStation 5. Wszystko to potwierdzałoby chociażby plotki dotyczące aktora Tima Neffa, który jeszcze w lipcu 2017 roku z jakiegoś powodu wpisał do swojego CV prace w sesjach motion capture do GTA VI.

Z bardziej oczywistych rzeczy zostaje jeszcze kwestia Bully 2, które według najnowszych doniesień miało trafić do produkcji już w 2008 rokuWspółzałożyciel studia Rockstar, Dan Houser, razem z niewielkim zespołem miał wówczas rozpocząć prace nad scenariuszem. Co więcej, później w bliżej nieokreślonym czasie w latach od 2010 do 2013 roku (okres pomiędzy wydaniem pierwszego Red Dead Redemption i Grand Theft Auto V) podobno ponownie pracowano nad kontynuacją BullyCały ten proces miał trwać od 12 do 18 miesięcy – ostatecznie jednak twórcy pracujący nad produkcją zostali przeniesieni do innych projektów, więc prace zostały wstrzymane. Nic jednak nie wyklucza tego, że Rockstar Games mogło zdecydować się na ponowne wznowienie produkcji. Poza tymi dwoma tytułami mamy jeszcze takie, jak Max Payne czy L.A. Noire – być może firma ma w planach wskrzeszenie jakiejś marki, a może szykuje dla nas coś zupełnie nowego. Do tego wszystkiego pozostaje też kwestia tajemniczego projektu Bonaire, którym wcale nie musi być Red Dead Redemption II na pecety. Podsumowując – jak zawsze, czas pokaże.


najnowsze