Kolejne pogłoski na temat Bully 2 donoszą, że gra powstawała i nawet była grywalna

Wincenty Wawrzyniak
2019/10/06 20:35
0
0

Według anonimowych źródeł tytuł miał trafić do produkcji już w 2008 roku, jednak później prace zostały wstrzymane.

To jedna z tych gier, o której prawdopodobnie nigdy nie będzie zupełnie cicho – plotek na temat kontynuacji legendarnego Bully z 2006 roku wciąż przybywa. Co ciekawe, najnowsze informacje zaprezentowane przez serwis Video Games Chronicle donoszą, że produkcja zaczęła powstawać już dwa lata po premierze pierwszej części, czyli w 2008 roku. Współzałożyciel studia Rockstar, Dan Houser, razem z niewielkim zespołem rozpoczął wówczas prace nad scenariuszem, który miał zawierać pierwsze sceny oraz ogólny zarys dalszej fabuły. Historia tyczyła się rzekomo dalszych losów słynnego Jimmy’iego, jednak ostatecznie nigdy nie zadecydowano, w jakim kierunku podąży los protagonisty, a sam scenariusz pozostał nieukończony.Kolejne pogłoski na temat Bully 2 donoszą, że gra powstawała i nawet była grywalna

Dalej czytamy, że w bliżej nieokreślonym czasie w latach od 2010 do 2013 roku (okres pomiędzy wydaniem pierwszego Red Dead Redemption i Grand Theft Auto V) ponownie pracowano nad Bully 2. Studio Rockstar New England miało pracować nad oprawą wizualną, czego wynikiem było rzekomo krótkie demo stworzone na silniku Rockstar. Według źródeł pokazywało otwarty świat i dość mocno uproszczone mechaniki rozgrywki. Cały ten proces trwał od 12 do 18 miesięcy – ostatecznie twórcy pracujący nad kontynuacją Bully zostali przeniesieni do innych projektów, więc prace zostały wstrzymane. Co ciekawe, wielu twórców, którzy mieli pracować nad Bully 2, umieszczało w swoich CV zapis o „pracach nad niezapowiedzianą grą” właśnie w okresie zaraz po zakończeniu pierwszej części RDR. Ile w tym wszystkim prawdy? Tego oczywiście dokładnie nie wiemy, dlatego podkreślamy, że wszystkie powyższe informacje należy traktować jako plotki – nic nie zostało bowiem potwierdzone.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Bully: Scholarship Edition zadebiutowało 17 października 2006 roku na konsole PlayStation 2. W kolejnych latach produkcja pojawiła się na innych platformach, z których ostatnimi były urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS, na których gra pojawiła się 8 grudnia 2016 roku.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!