News

Decyzje gracza w Death Stranding będą mogły doprowadzić do śmierci niektórych NPC-ów

Maria Wawrzyniak, 06.10.2019 21:08 2

Najwyraźniej Hideo Kojima zamierza częstować nas nowymi informacjami na temat Death Stranding aż do samej premiery.

Wprawdzie po tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show najnowsze dzieło Hideo Kojimy stało się odrobinę mniej tajemnicze, niż było wcześniej, tak okazuje się, że wciąż jest mnóstwo rzeczy, o których nie mamy pojęcia. Na targach zobaczyliśmy grubo ponad godzinę rozgrywki – podczas pierwszej tokijskiej prezentacji twórca skupił się na pokazaniu przygotowań głównego bohatera do wędrówki, co okazało się bardzo skomplikowaną procedurą. Druga prezentacja była już znacznie luźniejsza – robiliśmy sobie zdjęcia i modyfikowaliśmy pokój. Hideo Kojima wciąż jednak częstuje nas nowościami, których najwyraźniej ma jeszcze całkiem sporo w zanadrzu. Dzisiaj mamy dla Was ciekawą informację od serwisu Wccftech na temat postaci niezależnych – twórca poinformował w jednym z wywiadów, że decyzje gracza w Death Stranding będą mogły doprowadzić do śmierci niektórych NPC-ów.

Mamy na przykład mężczyznę, który żyje głęboko pod ziemią. Jest chory i potrzebuje leków, które Sam może mu przynieść. Z racji tego, że dzieje się to na samym początku gry, zostajemy do tej czynności zmuszeni. Po ukończeniu zadania możemy jednak dokonać wyboru – może regularnie odwiedzać mężczyznę i dostarczać mu leki lub inne przedmioty, słuchać jego opowieści z przeszłości. Tyle że z czasem będziemy się coraz bardziej oddalać od chorego staruszka. Jestem pewien, że będą gracze, którzy zwyczajnie o nim zapomną. A kiedy któregoś dnia sobie przypomną, wrócą do niego. Jednak z powodu braku leków mężczyzna będzie już nieżywy – w ten sposób powstaje pewna zależność. Razem z zespołem mamy nadzieję, że waga tej zależności, tego połączenia między ludźmi w grze – jak ono powstaje, jak się rozwija – będzie interesującym elementem gry.

Wygląda więc na to, że niejednokrotnie doświadczymy dylematów moralnych w Death Stranding. Czy zdecydujemy się regularnie tracić cenny czas i przynosić lekarstwo wspomnianemu mężczyźnie nawet wtedy, gdy nasza podróż stanie się znacznie dłuższa? Czy po prostu pozostawimy go na pastwę losu? Tego typu decyzje będziemy podejmować już niedługo. Death Stranding zadebiutuje 8 listopada 2019 roku wyłącznie na konsolach PlayStation 4.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze