News

GTA V na platformie Rockstara wymaga stałego połączenia z siecią. "To tylko błąd" - uspokajają twórcy

pepsi, 19.09.2019 20:04 1

Rockstar Games uruchomiło własną platformę służącą do grania na komputerach osobistych, ale gracze już skarżą się na pierwsze niedogodności. Mają one zostać jednak usunięte.

Grand Theft Auto V odpalane przez nowy launcher Rockstara staje się grą wymagającą stałego połączenia z siecią, nawet podczas zabawy w trybie kampanii dla jednego użytkownika. Skargi posypały się m.in. na Reddicie, gdzie jeden z użytkowników serwisu opisuje, że gdy internet lub serwery Rockstara chwilowo nie działają, nie da się grać w single-player wspomnianego tytułu.

Na reakcję twórców GTA V nie trzeba było długo czekać. Zapewniają oni, że wymóg stałego połączenia z siecią nie był ich zamierzeniem i jest wynikiem błędu. Ponadto, nie dokonano jakichkolwiek zmian w zabezpieczeniach Grand Theft Auto V przy okazji wprowadzenia autorskiej platformy Rockstara. Ekipa techniczna już przystąpiła do prac mających na celu usunięcie zaistniałego błędu, ale nie wiadomo na razie, kiedy uda się zakończyć z pozytywnym skutkiem.

Klient Rockstara zadebiutował przed kilkoma dniami. Pozostaje trzymać kciuki, by po początkowej wpadce szło już tylko ku lepszemu.

Gry Rockstara w sklepie sferis.pl

najnowsze