News

Premiera GreedFall. Warto zagrać? Recenzje przekonują, że tak

LM, 10.09.2019 11:55 2

Pierwsze noty recenzentów wskazują, że pomimo drobnych niedociągnięć w mechanice gra studia Spiders powinna zainteresować fanów gatunku RPG.

Dziś na rynku zadebiutowała najnowsza gra RPG francuskiego studia Spiders – trzecioosobowe RPG zatytułowane GreedFall. Chociaż zapoznanie się z tytułem w pełnej krasie to zajęcie na co najmniej kilkadziesiąt godzin, to w sieci pojawiły się już pierwsze oceny recenzentów. Tych jest co prawda niewiele, ale niemal jednoznacznie wskazują, że GreedFall jest jak dotąd najlepszą grą w dorobku studia. Media chwalą angażującą historię i ciekawie zaprojektowany świat, co z pewnością przypadnie do gustu fanom RPG-ów, ale zwracają też uwagę na odczuwalny brak ostatnich szlifów. Krytyka skupia się przede wszystkim na pojedynczych mechanikach rozgrywki i fakcie, że grze brakuje różnorodności na niektórych polach.

Jeszcze przed premierą gry twórcy ogłosili, że próbują zapełnić rynkową lukę po popularnych seriach studia BioWare. Czy im się to udało? Częściowo tak – zapewne większość niedociągnięć premierowego buildu uda się wyeliminować przy najbliższych aktualizacjach, ale wtórność rozgrywki może nie być już tak łatwa do zniwelowania. Resumując, GreedFall to solidna pozycja na liście fanów gier RPG, którzy jednak powinni podejść do niej z pewną dozą tolerancji. Szkoda, że twórcom nie udało się doszlifować tytułu, ale nie po raz pierwszy – podobne głosy słyszeliśmy przy okazji premiery gry The Technomancer.

Poniżej wybrane oceny:

  • The Sixth Axis: 7/10
  • Push Square: 7/10
  • Windows Central: 4/5
  • Screen Rant: 3.5/5
  • Dual Shockers: 6.5/10
  • PSU: 8/10
  • Metacritic: 77 (PC) 75 (PS4).


GreedFall dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Gra nie otrzyma żadnych DLC, a pecetowy build nie jest zabezpieczony Denuvo. Więcej informacji związanych z fabułą, mechaniką i wymaganiami sprzętowymi znajdziecie w naszym kompendium.

https://www.youtube.com/watch?v=uS8-Qze0QGU

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze