News

EA eksperymentuje ze swoją usługą streamingową – wystartowały testy Project Atlas

LM, 10.09.2019 14:57 1

FIFA 19, Unravel, Titanfall 2 i Need for Speed Rivals prosto z chmury. Zainteresowani?

Electronic Arts poinformowało, że dzisiaj rozpoczęły się zamknięte testy autorskiej usługi streamingowej, znanej jako Project Atlas. Ich celem jest sprawdzenie, jak gry z poszczególnych gatunków radzą sobie z wykorzystaniem streamowania w chmurze oraz zbadanie możliwych zagrożeń wynikających m.in. z kiepskiej jakości połączenia internetowego. EA zapewnia, że możliwość grania w chmurze już od dawna była jednym z priorytetów firmy, która zamierza docierać wszędzie tam, gdzie mogą być zainteresowani jej tytułami gracze.

Project Atlas początkowo dostępne jest wyłącznie na PC, ale z czasem ma pojawić się także dla urządzeń przenośnych, czy telewizorów Smart. Użytkownicy usługi będą korzystać z takich funkcji jak cross-play i cross-save pomiędzy streamingiem a tradycyjnym modelem zabawy. W ramach testów możemy grać w takie produkcje jak FIFA 19, Unravel, Titanfall 2 i Need for Speed Rivals. Zainteresowanych testami odsyłamy pod ten adres i zakładki testów społecznościowych (wymagane konto EA/Origin).

Wygląda na to, że Electronic Arts nie zamierza pozostawać w tyle, a takie nagromadzenie rozmaitych programów związanych ze streamingiem, jej zwolennicy powinni przyjąć z otwartymi ramionami – konkurencja zawsze dobrze napędza rynek. Wiążecie jakieś nadzieje z technologią streamingu?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze