Nie zgadniecie, kto wraca z zaświatów — powitajmy ponownie TellTale Games

LM
2019/08/28 16:55
1
0

LCG Entertainment wykupiło aktywa oraz prawa do kilku IP studia i utworzyło je ponownie.

Wygląda na to, że koniec TellTale Games w 2018 był zdecydowanie przedwczesny. Przynajmniej jeśli mówimy o studiu, które znaliśmy od lat z epizodycznych przygodówek. Najpierw Skybound Games nie pozwoliło, by ostatni rozdział serii The Walking Dead pozostał bez odpowiedniej konkluzji, a teraz firma LCG Entertainment wykupiła aktywa, licencje i znaki handlowe Telltale, by przywrócić studio do życia.

Nie zgadniecie, kto wraca z zaświatów — powitajmy ponownie TellTale Games

GramTV przedstawia:

Tym sposobem TellTale Games powróciło na mapę game devu, a na jego czele staną Jamie Ottilie i Brian Waddle. Prace nad kolejnymi grami studia będą odbywać się w zlokalizowanym w Kalifornii biurze w Malibu, wspieranym przez ekipę z Corte Madera. Co ważne, włodarze studia planują zaproponować ponowną współpracę dawnym pracownikom TellTale, a także wrócić do kilku uznanych już na rynku marek. Nie obejdzie się jednak, na szczęście, bez kilku istotnych zmian – kolejne sześć miesięcy twórcy zamierzają przeznaczyć na prace nad nowymi narzędziami i technologiami, a produkowane przez Telltale przygodówki będą wydawane nieco inaczej. Wszystko wskazuje na to, że opowieść dalej będzie dzielona na epizody, które będziemy mogli zakupić osobno, ale otrzymamy je wszystkie tego samego dnia.

Cóż, miejmy nadzieję, że inwestorzy w powrót Telltale Games wzięli sobie do serca lekcje, które przyczyniły się do upadku studia. Kto z Was płakał po TellTale Games? Jakieś specjalne życzenia dla nowej ekipy?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
1
MisioKGB
Gramowicz
30/08/2019 15:41

Tak tak tak! :) To świetna wiadomość! Ostatnio przeszedłem Grę o Tron od chłopaków z Telltale i szalenie mi się podobała, bardzo chętnie pograłbym w sequel! :)