News

Uczestnicy EVO 2019 mogli zarazić się odrą

Maria Wawrzyniak, 17.08.2019 15:30 0

Istnieje prawdopodobieństwo, iż jeden z uczestników Evolution Championship Series 2019 był zarażony wirusem odry, czyli jedną z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych.

Wydział Zdrowia Południowej Nevady opublikował bardzo przykrą i jeszcze bardziej niepokojącą wiadomość, którą zaadresował do wszystkich uczestników tegorocznych zawodów Evolution Championship Series. Dowiadujemy się z niej, iż jeden z gości przebywających w Mandalay Bay oraz Hotelu Luxor w dniach od 1 do 6 sierpnia zachorował na odrę. Jak wiemy, w tym czasie, czyli od 2 do 4 sierpnia w obu wymienionych miejscach odbywało się wówczas EVO 2019.Źródło: Dot Esports

Nie ma wprawdzie oficjalnego potwierdzenia odnośnie tego, czy osoba zarażona odrą pojawiła się na turnieju bijatyk. Wiemy za to, że na pewno przebywała w tym samym miejscu, co tysiące uczestników wydarzenia. Stąd pojawiły się obawy, a także komunikat, proszący osoby obecne na turnieju o natychmiastowe sprawdzenie swojego stanu zdrowia. Odra bowiem jest bardzo zaraźliwa, a objawy nie pojawiają się od razu.

Na szczęście na razie nie odnotowano żadnych informacji o chorych uczestnikach, aczkolwiek sprawa wydała się być na tyle poważna, iż została nagłośniona przez samych organizatorów EVO.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze