Wyniki sprzedażowe Capcomu: Monster Hunter nadal na prowadzeniu

Maria Wawrzyniak
2019/08/08 16:40

Firma Capcom wreszcie zaktualizowała wyniki sprzedaży swoich gier. Dowiedzieliśmy się, że na szczycie wciąż dumnie stoi Monster Hunter: World. Kto stoi zaraz za nim?

Trochę ponad miesiąc temu, 30 czerwca, zakończył się pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego. Firma Capcom nie śpieszyła się jednak z zaktualizowaniem wyników sprzedaży własnych gier, aczkolwiek w końcu to zrobiła.Wyniki sprzedażowe Capcomu: Monster Hunter nadal na prowadzeniu

Z nich dowiedzieliśmy się między innymi, że Monster Hunter: World nadal jest na pierwszym miejscu. Do 30 czerwca grę kupiło około 13,1 mln graczy. W maju ta liczba wynosiła 12,4 mln, więc nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że produkcja cały czas ma się świetnie. Twórcy podejrzewają, że jest to głównie spowodowane nadchodzącym rozszerzeniem Iceborne oraz regularnymi obniżkami cen. Japończycy przyznali jednak, że nie mają pojęcia, jak ostatecznie będzie wyglądać sprzedaż dodatku. W końcu to pierwsze takie obszerne DLC w całej historii Capcomu. Twórcy są jednak dobrej myśli.

GramTV przedstawia:

Wyniki sprzedażowe pokazują również sukces gry Resident Evil 2, która od swojej premiery w końcówce stycznia do 30 czerwca sprzedała się w liczbie 4,5 mln egzemplarzy. Devil May Cry 5 jest zaraz za nią, razem ze swoją liczbą 2,5 mln kopii. Capcom przyznało, że ma ogromną nadzieję na dalszy wzrost sprzedaży obu tytułów, które będą główną atrakcją nadchodzących promocji oraz obniżek cen w dystrybucjach cyfrowych. Zamierzeniem firmy jest sprawienie, aby obie produkcje do końca marca następnego roku nabyło ponad milion nowych graczy.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!