Monster Hunter: World będzie trudniejszy

Maria Wawrzyniak
2019/07/15 16:35

Prośby graczy ostatecznie zostały wysłuchane. Nadchodzące DLC do gry Monster Hunter: World znacznie podniesie poziom trudności.

Gracze Monster Hunter: World już 6 września dostaną nową zawartość w postaci obszernego dodatku Iceborne, który niedawno dokładnie opisaliśmy. Początkowo nie planowano żadnych zmian w kwestii poziomu trudności, jednakże dyrektor wykonawczy i artystyczny Kaname Fujioka w rozmowie z serwisem Game Informer przyznał, że DLC zwiększy wyzwanie:

Myślę, że dla graczy, którzy przejdą do Iceborne od razu po zakończeniu fabuły wersji podstawowej będzie to trochę trudniejsze. Jeśli natomiast gracze zagłębiali się w zawartość Monster Hunter: World oraz wszelkie aktualizacje podstawki, poczują się znacznie bardziej neutralnie w kwestii poziomu trudności, aniżeli inni gracze.

Monster Hunter: World będzie trudniejszy

GramTV przedstawia:

Wywiad dostarcza nam również informacji na temat wielu nowych funkcji, które ułatwią rozgrywkę – ulepszone zostanie między innymi śledzenie zwierząt czy specjalny pazur do zabijania różnych potworów. Nowy poziom trudności uruchomi się automatycznie podczas grania z innymi, mając za zadanie podniesienie poprzeczki. Powrócimy natomiast do standardowego poziomu, jeśli nasz kompan opuści grę.

To nie tak, że gracze, dla których Iceborn jest czymś nowym, wejdą do gry i nagle odczują zmianę w poziomie trudności, której zupełnie się nie spodziewali. Jednym z bardziej istotnych aspektów tej zmiany były dla nas opcje, aby gra dostosowywała się do odbiorców. Rozszerzenie zapewni większą liczbę znacznie trudniejszych wyzwań, jednakże pozwoli jednocześnie graczom na zapoznanie się z poziomem trudności, co ułatwi im odnalezienie się w grze.

Monster Hunter: World zadebiutowało 26 stycznia 2018 roku na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, natomiast na komputerach osobistych pojawiło się 9 sierpnia. Dodatek Iceborne pojawi się w grze 6 września na konsolach, a na PC w grudniu tego roku.


Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!