News

Counter-Strike: Global Offensive – nowe zasady dla rozgrywek turniejowych, koniec walki z tzw. jumpthrow bind

LM, 05.07.2019 11:02 0

Zgodnie z nowymi zasadami organizatorzy rozgrywek truniejowych w CS:GO nie będą karać graczy za zautomatyzowane rzucanie granatów. Słusznie?

Koniec walki z bindowaniem klawiszy i automatyzowaniem akcji podczas turniejów w Counter-Strike: Global Offensive. A przynajmniej z jednym konkretnym przypadkiem wykorzystania tej funkcji. Wczoraj organizatorzy Majora StarLadder poinformowali o istotnej zmianie w regulaminie turniejowym, wraz z którą gracze będą mogli korzystać z przypisanej wcześniej kombinacji klawiszy niezbędnej do wykonania tzw. jumpthrow bind, czyli wyrzucenia granatu z jednoczesnym podskokiem.

Osobom niezwiązanym z grą Counter-Strike może wydawać się nieco dziwne, że takie praktyki były wcześniej zakazane, ale warto wyjaśnić, że podczas rozgrywek gracze korzystają z przygotowanych wspólnie taktyk. Te obejmują także rzucanie granatów (w szczególności dymnych), które mają ograniczyć działania przeciwników. Każdy granat ma swoje miejsce i spadnie w nie jedynie w przypadku, gdy gracz wyrzuci go z odpowiedniego miejsca mapy, celując w jeden konkretny piksel otoczenia. Czasami do osiągnięcia celu wymagany jest wyrzut w podskoku – dzięki bindowaniu można było obie czynności idealnie zsynchronizować i zmaksymalizować szanse na to, że granat spadnie tam, gdzie powinien. To właśnie umożliwiła najnowsza zmiana w regulaminie StarLaddera.

Oczywiście wszystkie pozostałe skrypty nadal są zabronione i ich wykorzystanie podlega karze, więc nie oczekujcie, że przedstawiciele sceny esportowej CS-a wkrótce zamienią się w automaty wywołujące serie określonych komend pomiędzy jednym fragiem a drugim. Jak oceniacie te zmiany? Spore ułatwienie dla graczy czy raczej zwykła formalność i odrobina wygody podczas rozgrywek?

Counter-Strike: Global Offensive dostępne jest na PC w modelu free-to-play.

https://twitter.com/EL_pANdaRL/status/1146765155239387136

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze