News

People Can Fly chce dać Bulletstormowi drugie życie. Będzie kontynuacja?

pepsi, 04.07.2019 17:31 2

People Can Fly wróciło na branżową mapę dzięki zapowiedzi kooperacyjnej strzelanki Outriders. Studio nie zapomina jednak o tytule, który wyniósł je na nowe wyżyny.

Wygląda na to, że People Can Fly jest zainteresowane stworzeniem Bulletstorma 2. – Jak widać po remasterze i wersji na Switcha, nadal trzymamy tę markę blisko naszych serc – nie kryje na łamach Eurogamera Sebastian Wojciechowski, dyrektor wykonawczy polskiego studia. – Chcemy, żeby ta własność intelektualna dostała swoje drugie życie. Nadal nie jesteśmy pewni co to dokładnie oznacza, ale skoro jest to nasza własność – posiadamy markę – i jest ona znana, ma swoich fanów, chcielibyśmy coś z tym zrobić – deklaruje.

Od razu zaznacza jednak, że nie stanowi to jakiejkolwiek konkretnej deklaracji co do kontynuacji shootera wydanego w 2011 roku na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3. Tym bardziej, że People Can Fly ma teraz na głowie inny projekt, zapowiedzianą podczas E3 2019 kooperacyjną strzelankę Outriders. – Nie mamy żadnych natychmiastowych planów powrotu do marki, biorąc pod uwagę nasze zaangażowanie w Outriders. Jeśli jednak pomyślimy o PCF w dłuższej perspektywie, oczywiście super byłoby wrócić do tej marki – mówi Wojciechowski.

- Musimy się jednak zastanowić na tym, jak upewnić się, że grupa odbiorców będzie liczniejsza niż w przypadku pierwszego Bulletstorma. To coś, nad czym musimy trochę popracować rozwijając tę własność intelektualną. O ile w ogóle zdecydujemy się do niej wrócić – dodaje.

Bulletstorm w sklepie sferis.pl

najnowsze